Mikołajkowy turniej w kręgle dla mieszkańców Polkowic

Już niebawem polkowiczanie będą mogli powalczyć tocząc kule i zbijając kręgle. Polkowicki Aquapark organizuje w sobotę, 3 grudnia Mikołajkowy Turniej Bowlingowy o Puchar Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

Celem imprezy jest aktywna integracja mieszkańców i popularyzacja gry w bowling jako rekreacji i zdrowego stylu życia, a także umożliwienie aktywnego wypoczynku mieszkańcom gminy Polkowice. Organizatorzy Aquapark i Gmina Polkowice zapewniają, że każdy uczestnik będzie się doskonale bawił.

Turniej odbędzie się w sobotę 3 grudnia od godz. 10 w naszej kręgielni – mówi Paweł Lóssa, prezes Aquaparku. – Zapisy cały czas trwają i zakończą się we wtorek 22 listopada. Zawody będą rozgrywane w dwóch kategoriach: open kobiet i open mężczyzn. Prawo startu mają mieszkańcy gminy Polkowice, którzy ukończyli 16. rok życia (osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą rodziców/przedstawicieli ustawowych dostarczoną wraz z kartą zgłoszeniową).

O zakwalifikowaniu się do udziału w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona – maksymalna ilość uczestników to 50 osób. Należy więc nie zwlekać z zapisami.

Każdy z uczestników wykona dwie serie rzutów. Po tej rozgrywce, na podstawie uzyskach punktów, zostaną wyłonieni zwycięzcy w obu kategoriach. W przypadku remisu pomiędzy zawodnikami, zostanie rozegrana dogrywka. Dogrywka obejmuje dwa rzuty. Zwycięzcę dogrywki wyłania się na podstawie najlepszego wyniku po dwóch rzutach. W przypadku remisu w dogrywce wyznaczeni zawodnicy wykonują kolejne dwa rzuty, aż do momentu wyłonienia zwycięzcy dogrywki. Zwycięzcy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy Turnieju zostaną nagrodzeni medalami i dyplomami.

To nie jedyne atrakcje, jakie przewiduje Aquapark w grudniu.

Niedługo wystartujemy z ofertą 50+ – informuje Paweł Lóssa, prezes Aquaparku. – Będzie to okazja skorzystania z usług Aquaparku i dodatkowych atrakcji na hali basenowej. Organizujemy też konkurs na najładniejsza ozdobę choinkową. Konkurs nazywa się „Przystrój choinkę z Aquaparkiem”. Czekamy na prace do 12 grudnia i wśród biorących udział wyłonimy w kategoriach wiekowych tych najlepszych. Od 8 grudnia czynny będzie także u nas kiermasz świąteczny.

Fot. UG Polkowice
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Ostatnie aktualności