PolkowiceVideo

Mieszkańcy Polkowic dziękują ratownikom medycznym – pomoc finansowa za pośrednictwem samorządu [VIDEO]

0

77 tys. zł od mieszkańców Gminy Polkowice trafi do zespołu ratownictwa medycznego w Polkowicach.

To dowód uznania dla tych, którzy codziennie są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Załoga, choć już jest dobrze wyposażona, to nie kryje satysfakcji. Ratownicy czują się docenieni i podkreślają, że tak jak dotąd, nadal będą zdeterminowani do tego, by skutecznie i sprawnie udzielać pomocy wszystkim pacjentom. Pieniądze przekazane przez samorząd gminy Polkowice pomogą zwiększyć bezpieczeństwo ratowników, co w czasie epidemii koronawirusa ma szczególny wymiar.

Ratownicy medyczni są cichymi bohaterami tych dni – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki i dodaje, że decyzja o wsparciu finansowym wynikała z licznych próśb i sugestii mieszkańców gminy. Alicja Tramś – kierownik zespołu ratownictwa medycznego w Polkowicach dziękując za pomoc zaważa, że wsparcie samorządu jest realne, bo pozwoli zaspokoić pilne potrzeby załogi związane z zakupem wyposażenia osobistego i sprzętowego ratowników. Zobacz nasze video.

Ubranie ochronne, czy maseczka nie zawsze uchronią przed wirusem. Na koronawirusa na całym świecie zachorowało już wielu medyków. Tym bardziej troskę o nich należy docenić. Nie zapominajmy jednak nadal o tym, że każda pomoc jest w trudnym czasie na wagę złota. Liczy się także dobre słowo od pacjenta.

I jeszcze jedno: #niekłammedyka , aby oni mogli pomagać nam dalej.

Dariusz Nowakowski

Do Polski przylecą samoloty z pomocą medyczną – sprzęt i wyposażenie zamówione przez KGHM i inne spółki skarbu państwa

Poprzedni artykuł

Kolejny numer „Nowin Gminnych”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: