Do 31 sierpnia br. można zobaczyć w Galerii Edukacji Twórczej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie wystawę zbiorową – ,,Sztuka z kapelusza’’.

– „Sztuka z kapelusza” to tytuł wystawy, ale też temat dla artysty, gdzie słowo kapelusz może przywoływać rozmaite wyobrażenia. Zazwyczaj kojarzymy się nam z nakryciem głowy. Czasami to elegancki dodatek do ubioru, czasami znoszone, wytarte kapeluszysko, do którego ulicznym grajkom wrzucamy przysłowiowy grosik lub dwa. Z kolei iluzjoniści i magicy potrafią z kapelusza „wyczarować” mnóstwo zabawnych przedmiotów, w tym nierzadko żywe króliki, gołębie, chomiki itp. Z pewnością z kapeluszem mogą również łączyć się pewne, życiowe wydarzenia, przygody, emocje, czy przemyślenia, a być może tak jak w piosence Tadeusza Rossa masz „słońce w kapeluszu, słońce w kapeluszu”, przyzwyczaiłeś się i musisz „trochę słońca nosić tam” – zachęca do obejrzenia ekspozycji Ewa J. Partyka z Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

Jak się dowiedzieliśmy druga edycja tej wystawy przewidziana jest w listopadzie b.r. w Muzeum Zamku Opalińskich w Sierakowie.

Autorzy prezentowanych na wystawie prac : Iwona Bis, Zdzisława Czombik, Izabella Hermanowska, Szymon Ćwikliński, Jarosław Jóźwiak, Florian Kohut, Jerzy Kubacki, Joanna Łysiak, Alina Matykiewcz, Katarzyna Olter, Ewa J. Partyka, Jagoda Pawelczak, Antoni Rut, Hanna Sińczuk, Halina Woźniak, Andrzej Ziemkowski.

Tak oddycha Legnica

Poprzedni artykuł

Głogów: jutro chętni zaszczepią się na Marinie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like