Miejskie ule w Głogowie znajdują się tuż obok Bloku Koszarowego, w którym mieści się Centrum Informacji Turystycznej. Pszczelarz pojawia się tu regularnie co 9 dni, gdyż pszczoły potrzebują stałej opieki. W ramach poszerzania wiedzy na temat pszczół i dbania o żywotność tego gatunku planowane są w okolicy nasadzenia roślin pyłkodajnych. W akcji udział wezmą dzieci ze szkół i przedszkoli.
Niedawno odbyliśmy krótką rozmowę z panem Wiesławem Adamowiczem – pszczelarzem z Kwielic, który opiekuje się miejską pasieką, znajdującą się tuż za naszą siedzibą. W czasie swojej ostatniej wizyty zajmował się dokarmianiem pszczół, wkładając do każdego z uli specjalnie zamówiony, słodki pokarm, w postaci lepkiego płynu. Zabieg ten wykonuje się dwa razy w roku. – opowiada Wojciech Najgebauer z Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie.
Jednak pszczelarz pojawia się tu regularnie co 9 dni, gdyż owady te wymagają stałego nadzoru. Bywa bowiem tak, że miejskie pasieki pozostawiane są same sobie i po roku życie w nich zamiera. Jak przyznał, ta skromna pasieka nie produkuje miodu na skalę przemysłową. Pełni głównie funkcję edukacyjną. Przypomnijmy, że kilka lat temu GPK-SUEZ oraz Gmina Miejska Głogów wspólnie stworzyły ścieżkę edukacyjną, której celem jest pokazanie pożyteczności pracy pszczół.
W ramach poszerzania wiedzy na temat pszczół i dbania o żywotność tego gatunku planowane są w okolicy nasadzenia roślin pyłkodajnych. W akcji udział wezmą dzieci ze szkół i przedszkoli.
Źródło: Centrum Informacji Turystycznej, Wojciech Najgebauer.