Międzypokoleniowe spotkanie w Polkowicach z okazji Światowego Dnia Chorego

Uczniowie polkowickiej Katolickiej Szkoły Podstawowej spotkali się z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Spotkanie w polkowickiej przychodni było okazją do wspólnego spędzenia czasu z tymi, którzy na co dzień zmagają się z trudami choroby.

Z tej okazji dzieci przygotowały laurki z życzeniami powrotu do zdrowia oraz występ artystyczny. W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Spotkaliśmy się, aby być w tych trudnych chwilach z chorymi, aby ich wspierać i okazać swoje serce. Bardzo się cieszę, ze najmłodsze pokolenie kieruje swoje uczucie w stronę potrzebujących. To ważne, aby uczyć empatii, bycia blisko i wspierania osób w potrzebie – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Słowa uznania kieruję także w stronę lekarzy, pielęgniarek i wszystkich osób, które na co dzień opiekują się osobami chorymi – podkreślił.

Lek. Dagmara Janczak- Sondej, która kieruje Zakładem Opiekuńczo- Leczniczym w Polkowicach zaznacza, że dla chorych każde spotkanie jest bardzo ważne.

W polkowickim zakładzie opiekuńczo-leczniczym opiekujemy się ponad dwudziestoma podopiecznymi, którzy wymagają szczególnej uwagi. Często są to ludzie samotni, którym zastępujemy osoby najbliższe. Staramy się otoczyć ich jak najlepszą opieką, dać ogrom serca – zaznacza lekarka. Podkreśla, że potrzeby w regionie są ogromne. Nasz ośrodek jest mały, a w kolejce mamy czterdziestu pacjentów, oczekujących na objęcie opieką. To tylko pokazuje jak ważne jest wsparcie osób starszych i schorowanych. Mamy wsparcie burmistrza Polkowic, dzięki któremu mamy tzw. łóżka wytchnieniowe. Korzystają z nich polkowiccy pacjenci. Jest to zarówno dla nas, jak i dla rodzin ogromne wsparcie – dodaje.

Słowa wsparcia i uznania dla chorych wyraził w czasie spotkania także ks. Jarosław Święcicki oraz Beata Kulikowska, dyrektorka w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności