Drużyna KGHM Zagłębia Lubin zajęła pierwsze miejsce w turnieju piłkarskim MicoCup, rozgrywanym w kategorii U-13.  Impreza, rozgrywana w Brzegu Dolnym, staje się stałym punktem kalendarza najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Była to już czwarta edycja imprezy.

Zagłębie, trenowane przez Piotra Błauciaka, wróciło do domu nie tylko z pierwszym miejscem, ale też z tytułem króla strzelców imprezy. Wywalczył go piłkarz tej drużyny Karol Ośka. Na najlepszego bramkarza tegorocznego MicoCup wybrany został Arkadiusz Sidz z Jagiellonii. Z kolei tytuł najlepszego zawodnika turnieju został przyznany Jakubowi Zawadzkiemu z Pogoni Szczecin.

Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie. Cieszymy się, że nasza kilkuletnia praca, w ramach której zapraszamy akademie najlepiej szkolących klubów w Polsce, spotyka się z rosnącym odzewem. Dla krajowej czołówki MicoCup to istotny punkt kalendarza. Mamy grupę drużyn, które są już po prostu stałą obsadą imprezy, bo gwarantują najwyższą jakość sportową – mówi Robert Woźniak – organizator turnieju i prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym. – Z roku na rok pojawia się coraz więcej skautów. Mimo, że pogoda nas tym razem nie rozpieszczała, dopisali także kibice – dodał.

W ramach tegorocznego MicoCup dziesięć drużyn rywalizowało przez dwa dni systemem każdy z każdym. Końcowa klasyfikacja:

  1. KGHM Zagłębie Lubin 21 punktów
  2. Lech Poznań 19
  3. Górnik Zabrze 17
  4. Śląsk Wrocław 16
  5. Pogoń Szczecin 15
  6. AP Piotra Reissa 14
  7. Jagiellonia Białystok 10
  8. Miedź Legnica 7
  9. Ślęza Wrocław 5
  10. AP Brzeg Dolny 2
Foto: Rafał Sopliński

Światowy Dzień Serca – „Apelujemy do polskich pacjentów, aby nie bagatelizowali niepokojących objawów pracy serca”

Poprzedni artykuł

Szczytny cel i aktywność fizyczna i zdrowy styl życia – wzór do naśladowania

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like