Z najlepszej strony pokazały się koszykarki CCC Polkowice oraz piłkarze Miedzi i Górnika Polkowice.

W ten weekend w sporcie działo sporo, a my tradycyjnie serwujemy Państwu wszystkie weekendowe wyniki.

  • PIŁKARSKA EKSTRAKLASA:

Korona Kielce – KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Bramka: Michal Papadopulos 20′

Korona Kielce: Marek Kozioł – Mateusz Spychała, Ivan Marquez, Adnan Kovacevic, Michael Gardawski – Andres Lioi (72′ Michał Żyro), Jakub Żubrowski, Ognjen Gnjatic, Marcin Cebula – Uros Duranovic (80′ Milan Radin), Michal Papadopulos (69′ Matej Pucko).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic – Sasa Zivec, Łukasz Poręba (62′ Rok Sirk), Filip Starzyński, Bartosz Slisz, Damjan Bohar – Patryk Szysz.

  • 1 LIGA PIŁKARSKA:

Miedź Legnica – Radomiak Radom 3:1 (3:0)

Bramki:

1:0 – Paweł Zieliński 12′

2:0 – Adrian Purzycki 17′

3:0 – Jakub Łukowski 42′

3:1 – Maciej Górski 86′

W 52. minucie Henrik Ojamaa (Miedź) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Miedź: Łukasz Załuska – Paweł Zieliński, Bozo Musa, Nemanja Mijusković, Marcin Warcholak – Adrian Purzycki, Krzysztof Danielewicz – Maciej Śliwa (80′ Artur Pikk), Dawid Kort (82′ Maciej Koziara), Henrik Ojamaa (69′ Patryk Makuch) – Jakub Łukowski.

Radomiak: Mateusz Kochalski – Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Meik Karwot (74′ Damian Nowak), Rafał Makowski – Leandro Pereira, Mateusz Michalski (46′ Patryk Mikita), Michał Kaput (46′ Adam Banasiak) – Maciej Górski.

Żółte kartki: Danielewicz, Mijusković (Miedź) oraz Jakubik, Grudniewski, Karwot (Radomiak).

Czerwona kartka: Damian Jakubik (Radomiak) /90′ – za drugą żółtą

Wigry Suwałki – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

Bramki:

1:0 Huertas 41′ (k),

1:1 Ilków-Gołąb 50′ (k)

Wigry: Kąkolewski – Sołdecki, Aftyka (83′ Olszewski), Król, Matuszewski, Huertas, Najemski, Bartczak, Karankiewicz, Sosnowski (71′ Łapiński), Sauczek (75′ Gierach).

Chrobry: Szromnik – Ilków-Gołąb, Góra, Praznovsky, Stolc, Ziemann (69′ Piotrowski), Drewniak, Pawlik, Kozak, Benedyczak (77′ Kubica), Lebedyński.

Żółte kartki: Matuszewski, Król – Praznovsky, Szromnik.

  • 2 LIGA PIŁKARSKA:

Górnik Polkowice – Gryf Wejherowo 5:0 (1:0)

Bramki: Michał Bednarski 44, 61, Kamil Wacławczyk 57, Patryk Mucha 82, Mariusz Szuszkiewicz 89

Górnik: Jakub Kopaniecki – Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Mateusz Magdziak – Filip Baranowski (84′ Dominik Małkowski), Patryk Mucha, Kamil Wacławczyk (71′ Wojciech Galas), Mariusz Szuszkiewicz, Piotr Azikiewicz (63′ Eryk Sobków) – Michał Bednarski (79′ Karol Fryzowicz).

Gryf: Wiesław Ferra – Mateusz Goerke, Bartosz Gęsior, Damian Lisiecki, Mariusz Sławek – Szymon Nowicki (46′ Mikołaj Gabor), Oskar Sikorski, Marcin Burkhardt (46′ Mateusz Majewski), Maksymilian Hebel (67′ Karol Baranowski), Filip Szewczyk – Paweł Czychowski (66′ Tomasz Kolus).

  • EKSTRAKLASA KOSZYKAREK:

CCC Polkowice – Wisła Kraków 75:46 (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)

CCC Polkowice: Weronika Gajda 15, Denesha Stallworth 15, Danielle Robinson 12, Maria Conde 10, Ana Maria Filip 8, Artemis Spanou 7, Miljana Bojović 6, Monika Naczk 2.

Wisła Kraków: Krystal Vaughn, Katarzyna Trzeciak 12, Gabija Meškonytė 9, Magdalena Ziętara 3, Chloe Wells, Kadri-Ann Lass 2, Łucja Grzenkowicz 1.

  • EKSTRAKLASA PIŁKARZY RĘCZNYCH:

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze

CCC Polkowice – Wisła Kraków 75:46 (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)

CCC Polkowice: Weronika Gajda 15, Denesha Stallworth 15, Danielle Robinson 12, Maria Conde 10, Ana Maria Filip 8, Artemis Spanou 7, Miljana Bojović 6, Monika Naczk 2.

Wisła Kraków: Krystal Vaughn, Katarzyna Trzeciak 12, Gabija Meškonytė 9, Magdalena Ziętara 3, Chloe Wells, Kadri-Ann Lass 2, Łucja Grzenkowicz 1.

Zagłębie Lubin – Gwardia Opole 27:31 (11:14)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 6, Tokaj 5, Drobiecki 4, Czyczykało 3, Hajnos 2, Marciniak 2, Mrozowicz 2, Pietruszko 2, Sroczyk 1, Borowczyk, Gębala, Kupiec, Pawlaczyk.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Mauer 8, Jankowski 6, Działakiewicz 5, Siwak 3, Zarzycki 3, Milewski 2, Mokrzki 2, Morawski 1, Zieniewicz 1, Małecki, Skraburski.

  • 1 LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH:

Olimp Grodków – Siódemka Miedź Legnica 23:23 (15:12), 3:4 w karnych

Olimp: Zając, Balcerek – Mierzwiński 5, Kolanko 4, Rogaczewski 4, Gajda 3, Juros 3, Daszczenko 2, Chmiel 1, Prokop 1, Bernaś, Hertel, Stępień, Szulc, Świerczyński, Wiśniowiecki. Kary: 10 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Styrcz 5, Wychowaniec 5, Drozdalski 3, Kowalik 3, Bogudziński 2, Mosiołek 2, Płaczek 2, Majewski 1, Przybylak. Kary: 8 min.

  • EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH:

Eurobud JKS Jarosław – Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (15:12)

JKS: Szczurek, Kulpa, Backiel – Bancilon 5, Balsam 4, Donets 1, Luberecka, Turkalo 8, Strzębała, Pietras 3, Strózik 2, Żukowska, Bieńkowska, Amanda Szymborska, Aleksandra Szymborska, Kozimur 2. Trener Vit Telecky.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 5, Hartman 4, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 4, Ważna 2, Galińska, Zawistowska 1, Matieli 2, Noga, Pielesz 2. Trener Bożena Karkut

  • EKSTRAKLASA SIATKARZY:

3. kolejka PlusLigi: PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 2:3 (14:25, 25:16, 20:25, 25:23, 12:15)

PGE Skra: Łomacz 1, Petković 26, Kłos 9, Huber 13, Szalpuk 10, Ebadipour 9, Milczarek (libero) oraz Droszyński, Wlazły 1, Katić.

Cuprum: Tavares Rodrigues 1, Ziobrowski 25, Smoliński 9, Morozau 7, Dvoranen 12, Lipiński 15, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk 11, Biegun 1, Zawalski.

Dariusz Nowakowski
Foto: KGHM Zagłębie Lubin – Facebook

Głogowska rowerostrada w budowie – za miesiąc ma być gotowa

Poprzedni artykuł

Bezczelne kradzieże – złodzieje powinni być surowo ukarani

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: