Legnickie tereny inwestycyjne są atrakcyjne dla inwestorów, bo zdaniem ekspertów mają doskonałą lokalizację. Dlatego rośnie zainteresowanie m.in. terenem po byłym lotnisku. Pierwszy inwestor nabył tam działkę już w sierpniu br. Taką informację opublikował wczoraj na swoim profilu w medium społecznościowym prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Niezabudowana nieruchomość po byłym sowieckim lotnisku, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczona jest do działalności produkcyjnej, usługowej. Mogą tam funkcjonować składy i magazyny, transport oraz infrastruktura techniczna. Jak podaje legnicki ratusz: nieruchomość, ze względu na dużą powierzchnię, stwarza dogodne warunki do zabudowy. Dojazd odbywa się utwardzonymi drogami publicznymi (gminnymi) o nawierzchni betonowej. Wszystkie niezbędne media znajdują się odległości kilkuset metrów.

Zgodnie z komunikatem Urzędu Miasta Legnica, przetarg odbędzie się 19 grudnia br., a zainteresowani muszą wpłacać wadium do 16 grudnia 2019 r. Wadium wynosi 1, 7 mln zł, czyli 10% ceny wywoławczej. Działki wystawione do sprzedaży mają powierzchnię ponad 17 ha i są położone przy ul. Roberta Schumana.

Warto przypomnieć, że zapowiedziany przetarg jest kontynuacją wcześniejszych operacji na tej nieruchomości. Zaledwie trzy miesiące temu miasto sprzedało prawie 17-hektarowy teren wydzielony z terenu dawnego lotniska w Legnicy, którego areał wynosi w sumie niemal 102 ha. Za ponad 15,1 mln zł działkę kupiła spółka PDC Industrial Center 109 z siedzibą w Warszawie. Prawdopodobnie wśród zainteresowanych kupnem kolejnego fragmentu legnickiego lotniska jest podmiot sektora motoryzacji.

Legniczanie nie są jednak nadmiernie uradowani tą wiadomością. Pod wczorajszym wpisem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego na Facebooku, pojawiły się nieliczne wprawdzie komentarze, ale dominują w nich opinie sceptyczne, żeby nie powiedzieć krytyczne. Pomiędzy internautami wywiązała się m.in. polemika wokół pomysłu przywrócenia temu terenowi funkcji związanych z awiacją.

Jaka jest Państwa opinia na temat pomysłu sprzedaży kolejnej legnickiej nieruchomości pod działalność produkcyjną?

Osiedle Stare Miasto z nową Radą

Poprzedni artykuł

Niezawodność, odporność, wytrwałość – psy przygotowywane do udziału w akcjach ratowniczych pod ziemią

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Jak już informowaliśmy w naszym portalu, areał byłego lotniska stopniowo przekształca się w legnicki park technologiczny. Jego walory i doskonałą lokalizację docenia coraz więcej firm i przedsiębiorców. W sierpniu 2019 r. warszawska firma PDC Industrial Center 109 nabyła za kwotę 18 mln 650 tys.490 zł brutto działkę o powierzchni ponad 16 ha. We wrześniu 2019 roku przedsiębiorca ze Świebodzic kupił tu 8,5-haktarowy teren za 8 mln 696 tys. 100 zł brutto. W lutym roku 2020 firma z Krakowa wydzierżawiła na 29 lat 12-hektarowy teren, by zbudować w ciągu 24 miesięcy farmę fotowoltaiczną z miesięczna opłatą czynszową w wysokości 18 tys. 696 zł brutto. […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: