Wspólne działania polkowickich i łódzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania 57-letniego mieszkańca Łodzi, który przez pewien czas wraz z matką przebywał na terenie gminy Chocianów. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o to, że wyłudzał emeryturę swojej nieżyjącej matki.

W tym czasie mógł pobrać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kilka dni temu do łódzkich policjantów zaczęły docierać informacje o trudnościach z ustaleniem miejsca pobytu 88-letniej kobiety, która w ostatnich latach przebywała również na terenie gminy Chocianów w powiecie polkowickim. Wnikliwa praca śledczych dała podstawy do podejrzeń, że kobieta nie żyje, a jej syn od lat pobiera za nią emeryturę. Funkcjonariusze ustalili również, że ciało zmarłej może być ukryte na terenie jednej z chocianowskich posesji.

Dla zweryfikowania tego kierunku dochodzenia funkcjonariusze z psem specjalnie wyszkolonym pod kątem poszukiwania szczątek ludzkich, pod nadzorem lubińskiej prokuratury, przeszukiwali teren znajdujący się w pobliżu wskazanego domu. Niestety przypuszczenia śledczych okazały się słuszne. Na terenie działki funkcjonariusze znaleźli zakopane ludzkie szczątki. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lubinie zostały one zabezpieczone i przekazane do ekspertyzy.

57-latek w związku z podejrzeniem wyłudzenia emerytury zmarłej osoby usłyszał w zarzut oszustwa, ale to nie jedyne przestępstwo, za które będzie odpowiadał. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszał kolejne zarzuty.

Jak szacują policjanci kwota pobranych przez niego środków może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Polkowice

Polkowicki „Górnik” górą – sukces w meczu z toruńską „Elaną”

Poprzedni artykuł

Było bardzo, ale to bardzo gorąco na wrocławskim stadionie – 43. Wielkie Derby Dolnego Śląska za nami [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: