Fot. W.Petera

Klub ,,Spiżarnia’’ w Legnicy 27 listopada o godzinie 19.00 zaprasza na koncert promujący płytę wraz z książką poświęcone zespołowi Maria Nefeli z początkowego okresu działalności (1989 – 1991), wydane przez projekt ,,Czerwone Miast”.

– Legnicka formacja, choć tworzona przez muzyków z różnych dolnośląskich miejscowości, powstała w 1989 roku na gruzach punkowej grupy Liban. Już rok później zdobyła Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, występując tam ponownie na kolejnej edycji w charakterze laureata. W tym czasie pokazali się na innych znaczących dużych imprezach plenerowych, jak  ,,Róbrege” (1990), ,,Eko-Czad” (1991), ,,Brodnica” (1991), a także grając dziesiątki koncertów klubowych – informuje Legnickie Centrum Kultury.

Podwójna płyta CD dokumentuje zarówno archiwalne materiały sesyjne, jak i nagrania live, w tym m.in. występ konkursowy podczas Jarocina ‘90, a także przerwany koncert na Dużej Scenie przez aferę z gazem łzawiącym, zakończoną emocjonalnym wystąpieniem J.Owsiaka.

Jak podaje LCK w klubie  ,,Spiżarnia” zagrają bohaterzy tego wieczoru, czyli Maria Nefeli z oryginalnymi członkami w składzie: Kogut (wokal), ,,Gienek” (gitara), ,,Ciany” (perkusja) oraz zaproszonymi muzykami z regionu. Imprezę otworzą dwie formacje: Studiowałem Mapę Krowy oraz Zielona Marycha (ex Zielony Groszek).

Polkowice: Poważny wypadek drogowy! Nie żyje 64-latek, sprawca uciekł w las

Poprzedni artykuł

Polkowice – Remonty dróg powiatowych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like