Fot. KPP w Lubinie

Lubińscy mundurowi zatrzymali złodziejkę, która przywłaszczyła sobie kartę swojego kolegi i przez dwa dni szalała w sklepach płacąc zbliżeniowo za towary. 28-letnia lubinianka usłyszała aż 19 zarzutów, za które grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci Kryminalni z Lubina zatrzymali 28-letnią lubiniankę, która będąc u swojego kolegi wykorzystała jego nieuwagę i przywłaszczyła sobie jego kartę płatniczą. Następnie „zaradna” lubinianka przez dwa dni szalała w sklepach i na stacjach paliw płacąc zbliżeniowo za towary nie swoją kartą. Z konta pokrzywdzonego zniknęło ponad 530 złotych. Straty byłyby pewnie większe, lecz kobieta nie znała pinu. Zatrzymana szybko się przyznała do zarzucanych jej czynów, zresztą w tej sprawie mundurowi dysponowali zabezpieczonym monitoringiem z lokali, gdzie dokonywała płatności, więc udowodnienie jej winy nie byłoby problemem – mówi Krzysztof Pawlik, zastępca Oficera Prasowego KPP w Lubinie.

28-latka usłyszała aż 19 zarzutów – pierwszy za przywłaszczenie karty oraz 18 innych zarzutów dotyczących wykonanych transakcji płatniczych. W więzieniu może spędzić 10 lat.

 

Hossa na rynku budowy mieszkań – Dolnośląskie w czołówce

Poprzedni artykuł

Młodzież w działaniu – Rozmowy młodych o Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like