Fot. KPP Lubin

Złodziej złapany! Wszystko dzięki czujności jednego z mieszkańców osiedla Przylesie. Lubińscy mundurowi zatrzymali 29-latka, który próbował włamać się i okraść piwnice w jednym z bloków mieszkalnych. Mężczyzna usłyszał aż 9 zarzutów. Za kratami może spędzić nawet 10 lat.

Kilka dni temu w godzinach nocnych dyżurny komendy w Lubinie otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Przylesia, że w zaparkowanym samochodzie znajdują się osoby, które mogą dokonywać kradzieży z włamaniem do piwnic. Na wskazane miejsce niezwłocznie skierowano patrol, który dokonał kontroli parkingów, lecz nikogo nie znaleziono. Kiedy policjanci sprawdzali klatki schodowe i wejścia do piwnic, w jednej z nich znaleźli wyłamaną wkładkę. Skontrolowano pomieszczenia i w kilku z nich zauważono zerwane kłódki w drzwiach. Za jedną ze ścian, mundurowi dostrzegli mężczyznę, który niewątpliwie próbował się przed nimi ukryć.

Po zatrzymaniu okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Bolesławca. Mężczyzna był zdenerwowany, nie potrafił logicznie wytłumaczyć co robił w środku nocy w tym bloku. Policjanci ujawnili przy nim 2 klucze francuskie, latarkę oraz telefon komórkowy. Kolejny patrol sprawdził pozostałe klatki schodowe, lecz nie ujawniono innych osób, ani tez uszkodzonych drzwi piwnicznych. W samochodzie podejrzanego, który stał zaparkowany przed blokiem, policjanci ujawnili elektronarzędzia, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Mundurowi wydziału dochodzeniowo-śledczego zebrali materiał dowodowy, a zatrzymanemu postawiono 9 zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem. Jak poinformował 29-latek, nie zdążył nic ukraść, bo w przeszukiwanych piwnic, nie znalazł nic interesującego. Przestępca przyznał się do wszystkich popełnionych czynów i dobrowolnie poddał karze. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 

Kolejna porażka Chrobrego. Tym razem z GKS Tychy (0:1). Jutro starcie z Niepołomicami

Poprzedni artykuł

Serwisy do nauki języków obcych – webinarium głogowskiej biblioteki

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like