Fot: Lubin.pl

Stowarzyszenie Oldbojów Zagłębia Lubin wraz z klubem Zagłębie Lubin 15 stycznia br. o godzinie 13.00 organizuje VII Memoriał im. Zygmunta Stanowskiego, byłego piłkarza AKS- u Strzegon i Zagłębia Lubin.

Zygmunt Stanowski grał na pozycji pomocnika i jak podkreślają koledzy z drużyny, dośrodkowania “Zygi” za każdym razem były celne. Był ambitnym piłkarzem, a także świetnym przyjacielem.

– Z kolegą Zygmuntem spędziliśmy sporo czasu, bo ja trafiłem do Zagłębia w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym drugim roku, a Zyga wtedy był jeszcze zawodnikiem. Później został masażystą naszej drużyny. To człowiek, który został nam zapamiętany, jako dobra osoba, dlatego też mamy turniej jego imienia – mówi Andrzej Turkowski, były zawodnik Zagłębia Lubin , który wywalczył z zespołem historyczny awans do ekstraklasy.

W trakcie  turnieju którego głównym celem jest wspomnienie zmarłego w 2012 roku Zygmunta Stanowskiego na jednym z boisk Akademii Zagłębia Lubin zmierzą się  zespoły AKS-u Strzegom, Ostrowi Ostrów Wielkopolski i dwóch drużyn oldbojów Zagłębia Lubin.

Głogów: 65-latek groził ekspedientce bronią? Do sklepu przyszedł po alkohol

Poprzedni artykuł

Pożyczka na samorządowe inwestycje

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like