Panczenistka Natalia Czerwonka i Bożena Karkut, trenerka kobiecej drużyny piłki ręcznej Zagłębia Lubin, otrzymały nagrody w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska 2020.

W kategorii sportowców najlepsza według głosów czytelników i kapituły okazała się panczenistka Natalia Czerwonka. Nie spodziewałam się tego wyróżnienia, byłam bardzo zaskoczona. To dla mnie duży szok, ale bardzo pozytywny. Ta nagroda daje mi dużo motywacji przed sezonem olimpijskim – mówiła zwyciężczyni plebiscytu. Zawodniczka z Lubina jest srebrną medalistką olimpijską z Soczi i trzykrotną medalistką mistrzostw świata w drużynie. W ubiegłym roku razem z koleżankami z reprezentacji zdobyła brąz w sprincie na Mistrzostwach Świata w Salt Lake City.

Wybieram się już na moje czwarte igrzyska olimpijskie. Mam nadzieję, że będę tam w najlepszej życiowej formie. Skłamałabym mówiąc, że moim marzeniem nie jest kolejny medal olimpijski. Będę robić wszystko, żeby go zdobyć – mówiła Natalia Czerwonka po otrzymaniu nagrody.

W kategorii szkoleniowców zwyciężyła Bożena Karkut. Od ponad 20 lat jest trenerem kobiecej drużyny szczypiornistek Zagłębia Lubin. Wśród licznych sukcesów drużyny należy wymienić m.in. pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski kobiet w piłce ręcznej (2011), trzy tytuły wicemistrzowskie (2012, 2013 i 2017) oraz sześć Pucharów Polski (2009, 2011, 2013,2017, 2019, 2020).

Nagrody sportowe Województwa Dolnośląskiego są wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia sportowe, które wpływają pozytywnie na wizerunek województwa oraz potwierdzają rangę i znaczenie dolnośląskiego sportu. 68. Gala Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska odbyła się w wyjątkowych okolicznościach, bo za pośrednictwem połączenia internetowego. Sportowcy czekali na werdykt w swoich domach. Patronatem honorowym plebiscyt objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, który ufundował nagrody w wysokości 10 tys. zł dla Najlepszego Sportowca i 5 tys. zł dla Najlepszego Trenera. Oficjalnie nagrody dla laureatek plebiscytu wręczyli w poniedziałek przedstawiciele zarządu województwa Paweł Wybierała i Tymoteusz Myrda.

Poprzez: umwd.dolnyslask.pl

 

Sól zastępujemy ziołami, a dosładzamy wyłącznie miodem – w „Krasnalu” opieka na najwyższym poziomie

Poprzedni artykuł

Zbadaj, czy nie masz jaskry

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like