Zdjęcie ilustracyjne

Lubińscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie oszustwa od pary seniorów. Oszustkami okazały się dwie kobiety podające się za pielęgniarki, które weszły do mieszkania małżeństwa, wcześniej oferując pomoc z wniesieniem zakupów. Proponując masaż, odwróciły uwagę kobiety i mężczyzny, a w tym czasie ich wspólnik splądrował mieszkanie. W wyniku tego oszustwa, starsze małżeństwo straciło oszczędności wynoszące 170 tysięcy złotych.

Małżeństwo z Lubina w wieku 85 i 84 lat, około południa, przed klatką schodową swojego bloku, zostało zaczepione przez 2 kobiety ubrane na biało, które zaproponowały, że pomogą seniorom wnieść zakupy do mieszkania. Kiedy były już w środku poinformowały, że są pielęgniarkami. Zaproponowały obojgu masaż. Poprosiły starszych ludzi, aby weszli do jednego z pokoi, stanęli przodem do okna, a tyłem do drzwi. W trakcie wykonywanego masażu, dopytywały o miesięczne koszty leków, choroby, jaka jest wysokość ich emerytur. Po skończonym masażu, który trwał około pół godziny, oszustki szybko opuściły mieszkanie – relacjonuje Sylwia Serafin z KPP Lubin.

Około godziny 16.00, 85-latek zorientował się, że z jednej z szafek zniknęły oszczędności w kwocie 170 tysięcy złotych. Natychmiast poinformował policjantów. Okazało się bowiem, że w czasie kiedy fałszywe pielęgniarki masowały poszkodowanych, ich wspólnik splądrował mieszkanie i ukradł pieniądze – dodaje rzecznik prasowy lubińskiej komendy.

To kolejne oszustwo finansowe w Lubinie w ostatnim czasie! Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody, na które niestety daje się złapać wielu mieszkańców miasta, niekoniecznie w starszym wieku. Policja apeluje o ostrożność!

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

Mecz Śląsk II Wrocław : Zagłębie Lubin bez kibiców gości

Poprzedni artykuł

Polkowice: Policja odzyskała skradzione audi warte 92 tysięcy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like