Fot. Lubin.pl

27 listopada o godzinie 10.00 w hali  Regionalnego Centrum Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 14 w Lubinie rozegrane zostaną Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich. W turnieju maja prawo udziału zawodnicy zrzeszeni w dolnośląskich klubach szachowych oraz niezrzeszeni będący mieszkańcami Dolnego Śląska. Organizatorem zawodów jest Dolnośląski Związek Szachowy, Regionalne Centrum Sportowe  i Urząd Miejski w Lubinie.

– Zawodnicy będą grali tempem 10 minut na start oraz 5 sekund na każde posunięcie. Tym samym grają tempem szachów szybkich. Jest to pierwszy turniej o takim charakterze i randze w Lubinie. Poprzednio rozgrywano zawody w szachach klasycznych. Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Klasycznych, bo o nich mowa zostały rozegrane w czerwcu br. i gościły 121 osób z całego województwa. Nadchodzący turniej poszerzono o grupy do lat 8 oraz grupę Open. Frekwencja powinna się zwiększyć, jednakże sytuacja pandemiczna może negatywnie na nią wpłynąć – informuje Urząd Miasta Lubin.

Zawody podzielone są na grupy wiekowe oraz grupę Open. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować osobno w grupach do lat 8,10,12,14,16 oraz 18. Jak zaznaczają organizatorzy mogą również spróbować powalczyć z najlepszymi w grupie Open, w której może zagrać każdy o ile posiada licencję PZSzach. Turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Artur „Waluś” Walczak nie żyje

Poprzedni artykuł

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like