Fot. Zagłębie Lubin

31-letni napastnik Martin Doležal został dziś nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Czeski zawodnik podpisał z “Miedziowymi’ umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

– Szukaliśmy w oknie zimowym zawodnika, który strzela gole i Martin był naszym priorytetem transferowym. Cieszę się, że udało się dopiąć ten transfer. Statystyki, doświadczenie i dotychczasowa kariera wskazują, że może nam wydatnie pomóc w linii ataku i będzie zdobywał bramki – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Martin Doležal przyszedł na świat 3 maja 1990 roku w czeskim mieście Valašské Meziříčí. Pierwsze kroki z piłką stawiał w FK Rajnochovice. W seniorskiej piłce zadebiutował w 2008 roku będąc piłkarzem Sigmy Ołomuniec, w której spędził łącznie sześć lat. W 2014 roku przeszedł do innego przedstawiciela czeskiej ekstraklasy FK Jablonec, w którym jego kariera rozkwitła na dobre.

Przez blisko siedem lat w tym klubie rozegrał łącznie 274 spotkania, w których zdobył 85 bramek oraz 25 razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. W swojej karierze dotychczas rozegrał także sześć spotkań w reprezentacji narodowej. W obecnych rozgrywkach w barwach FK Jablonec rozegrał 17 meczów ligowych oraz pięć w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, w których czterokrotnie trafił do siatki rywali.

Kontrakt Doležala będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Głogów: Zaginiony nastolatek odnaleziony

Poprzedni artykuł

Gminy będą mogły sprawdzać, czy szambo jest wywiezione – unijnymi dyrektywami w toksyczny problem

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like