Fot. KPP w Lubinie

64-latek z Lubina dał się nabrać oszustowi, który podał się za przedstawiciela firmy zajmującej się obrotem kryptowalutami. Lubinianina skusiła obietnica szybkiego zysku. Stracił jednak 84 tysiące złotych. Po raz kolejny utracono pieniądze, instalując aplikację do zdalnego pulpitu – AnyDesk. Policja apeluje o ostrożność!

O oszustwach telefonicznych w Lubinie pisaliśmy wielokrotnie na łamach portalu. Niestety, można zauważyć, że zamiast maleć, liczba oszukanych mieszkańców Lubina wciąż rośnie. Policja apeluje o rozwagę i umieszcza na swojej stronie – ku przestrodze potencjalnych ofiar oszustw – nagranie z przebiegu takiego oszustwa. Możecie odsłuchać je TUTAJ

Lubińscy policjanci odebrali kolejne zgłoszenie oszustwa. Ofiarą przestępców padł 64-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna kompletnie nieświadomy zagrożenia uwierzył swojemu rozmówcy, że jest przedstawicielem firmy zajmującej się obrotem kryptowalut. Oszust namówił 64-latka do zainstalowania aplikacji AnyDesk (jest to aplikacja do zdalnego pulpitu), a następnie wykorzystując dostęp do jego danych osobowych i konta, zaciągnął kredyt w wysokości 84 tysięcy złotych – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Legnica wśród najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów w Polsce

Poprzedni artykuł

Flash mob w Polkowicach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like