Fot. KPP Lubin

Kolejna ofiara oszustwa metodą „na fałszywego pracownika banku”. Tym razem nie seniorka, a 26-latka! Przestępcy namówili młodą kobietę na zaciągnięcie dwóch kredytów, każdy po 20 tysięcy złotych. Następnie pieniądze wypłacili. Było to możliwe, ponieważ pokrzywdzona zainstalowała AnyDesk – aplikację do zdalnego pulpitu.

Można powiedzieć, że w Lubinie od jakiegoś czasu panuje plaga oszustów. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń ze strony policji – ludzie wciąż nabierają się na różne metody przestępców. Tym razem młoda kobieta padła ofiarą oszusta namawiającego do zainstalowania aplikacji AnyDesk.

Jak się okazało, 26-latka odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako pracownik jednego z banków. Oszust poinformował swoją ofiarę, że dzwoni z działu bezpieczeństwa i że jej konto bankowe zostało zablokowane. Mężczyzna oświadczył, że pomoże kobiecie, ale musi ona na swoim telefonie zainstalować program o nazwie AnyDesk – aplikację do zdalnego pulpitu. Przestępca namówił 26-latkę, aby zaciągnęła dwa kredyty w kwocie 20 tysięcy każdy. A następnie mając już dostęp do konta pokrzywdzonej dzięki aplikacji, wypłacił całą sumę, czyli 40 tysięcy złotych – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Zaginął 17-letni Kacper – widziałeś go?

Poprzedni artykuł

DLA LASU, DLA LUDZI – kampania społeczna Lasów Państwowych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like