PolkowiceVideoTwoje miasto

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych otwarte na pacjentów [VIDEO]

0

Szczepienia dziewcząt przeciwko wirusowi HPV realizuje w Polkowicach, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych. Program finansowany jest z samorządowego budżetu.

Kluczowe wsparcie medyczne otrzymają też osoby chore na tarczycę. Wizyta, na którą w niektórych zakątkach Polski czeka się latami, w sercu Zagłębia Miedziowego realizowana jest niemal od razu. Środowisko lekarzy rekomenduje szczepienia między innymi na grypę. Czy mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli się zaszczepić? Na programy profilaktyczne stawiamy i stawiać będziemy, zdrowie jest jedno i jest ono bezcenne – zapewnia nas w rozmowie burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Zobacz nasze video.

Mamy jeszcze wolne miejsca na szczepienia, zachęcamy więc rodziców, by rejestrowali dziewczęta. Uczennice otrzymują złożoną szczepionkę skierowaną przeciwko 9 typom wirusa HPV. Jest ona stosowana w celu ochrony przed zmianami przednowotworowymi (naroślami), brodawkami płciowymi oraz nowotworami m.in. szyjki macicy – wyjaśnia naczelna pielęgniarka PCUZ Marzena Czarzasta-Omińska. Z kolei do szczepień przeciw grypie namawia dyrektor ds. medycznych w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych Mariusz Piskórz. Jego zdaniem PCUZ będzie dysponować szczepionkami, ale pacjenci mogą też zaopatrywać się poprzez własne zakupy dokonywane w aptekach na podstawie recept.

Gmina Polkowice jako pierwsza w Polsce rozpoczęła akcję bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV – do tej pory zaszczepionych zostało 3149 dziewczynek i wiele osób dorosłych, które szczepią się indywidualnie. Wszelkie informacje dla mieszkańców gminy Polkowice dostępne są w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, w punkcie szczepień, tel. 767460855, w godzinach 7:00 – 14:35.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych zachęca mieszkańców do troski o swoje zdrowie. Dzięki inicjatywie samorządu gminnego można skorzystać z diagnostyki i profilaktyki na miejscu. Potwierdza się zasada, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Dariusz Nowakowski

Mistrz Polski z Polkowic – Bartosz Kocyło ma ambitne plany

Poprzedni artykuł

Transport jest źródłem jednej czwartej emisji gazów cieplarnianych w UE

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like