Urząd Miasta Legnica
fot. Urząd Miasta Legnica

Obecnie trwa przebudowa Teatru Letniego w Parku Miejskim na Centrum Witelona. Postępy są duże, a prace bardzo zaawansowane. Nierozłączną częścią Centrum Witelona będą obszary zabytkowej palmiarni, która stanie się częścią tzw. Ekosfery. Wciąż jeszcze jednak dużo pracy nad inwestycją.

Aktualnie harmonogram przewiduje roboty tynkarskie, okładzinowe i konserwatorskie w sali konferencyjnej. Na ten moment zamontowano konstrukcję stalową klatki ewakuacyjnej, budowane są ścianki wewnętrzne.

Jak podaje Urząd Miasta Legnica, właśnie rozpoczęto prace przy posadzce z płyt granitowych na tarasie zewnętrznym oraz dojazdowej drogi wewnętrznej. Wcześniej na zewnątrz położona została już nowa elewacja. Wymieniono okna, drzwi i dach. Założono izolacje pionowe i poziome zabezpieczające obiekt.

Urząd Miasta Legnica

fot. Urząd Miasta Legnica

– Nowoczesne Centrum Witelona to duża i bardzo ważna dla miasta inwestycja – informuje prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – Mamy wobec tego miejsca ambitne plany i krok po kroku je zrealizujemy.

– W Centrum Witelona oraz na terenie otaczającym obiekt stworzona zostanie specjalna strefa do pracy zdalnej, relaksu i kreatywnego spędzania czasu wolnego. Będziemy mogli spotkać się tutaj na biznesowy lunch, popracować w pięknym otoczeniu ze swoim komputerem lub smartfonem korzystając z darmowego internetu i zasilania, albo najzwyczajniej zjeść coś dobrego i uprawiać chill out na parkowej polanie. Zapewniam, że powstaje miejsce unikatowe, jakiego jeszcze w regionie nie było – dodaje Marcin Andrzejewski, koordynator całego projektu.

Urząd Miasta Legnica

fot. Urząd Miasta Legnica

Warto zaznaczyć, że w obiekcie zbudowano betonowe szyby dla wind, wyznaczane są także ciągi komunikacyjne i ewakuacyjne. Dzięki temu, Centrum Witelona będzie w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

fot. Urząd Miasta Legnica

Lubin: Uroczystości z okazji Święta Policji

Poprzedni artykuł

Głogów: Już w sobotę pozytywny vibe z wrocławską Afrotubą

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like