Fot. Facebook/Tadeusz Krzakowski
Fot. Facebook/Tadeusz Krzakowski

Trwają poszukiwania prześladowcy. Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski otrzymał anonimową wiadomość e-mail, w której grożono mu śmiercią. Sprawę przekazał już do zbadania prokuraturze. Nie jest on jedynym prezydentem wobec którego ostatnio skierowano groźbę. Podobne pogróżki otrzymali prezydenci innych miast, m.in. Białegostoku, Poznania, Olsztyna. Na Dolnym Śląsku był to również prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk.

Wiadomość z pogróżkami wpłynęła na służbową skrzynkę prezydenta Legnicy w ubiegły weekend. Sprawa od razu została przekazana prokuraturze, która wspólnie z policją jest obecnie w trakcie dochodzenia. Nie wiadomo nic na temat szczegółów.

– Tadeusz Krzakowski w poniedziałek złożył zawiadomienie w tej sprawie. Wszczęte zostało postępowanie. Materiały celem weryfikacji przesłane zostały na policję – informuje zastępca Prokuratora Rejonowego w Legnicy Dagmara Rukawiczkin-Dorożko.

– Policja wykonuje czynności operacyjne, zmierzające do odnalezienie autora maila i zatrzymania go. Ponieważ podobne maile otrzymało wielu samorządowców, nad sprawą pracujemy wspólnie z policjantami w innych miastach – komentuje Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej policji.

23 lipca groźbę o podobnej treści otrzymał Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia. Opublikował ją w mediach społecznościowych. „Zadźgam cię jak Adamowicza… poderżnę ci ten głupi łeb” – napisał do niego anonimowy autor z antysemickiego adresu e-mailowego.

O sprawie więcej przeczytacie TUTAJ 

Fot. Facebook/Tadeusz Krzakowski

Lubin: okradł swoją babcię i nie zdążył ukryć narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Poprzedni artykuł

Polkowice: Zapełnijmy stadion dla Kuby!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like