Dolny ŚląskVideo

Łagodne i jadowite – dwie helodermy już można bezpiecznie podziwiać [VIDEO]

0

Nasza kamera we wrocławskim ZOO, a to oznacza dobre wieści! Na świat przyszły dwie zagrożone wyginięciem jaszczurki helodermy meksykańskiej.

Wyróżnia je ciekawa kolorystyka, a także to, że są jadowite. Właśnie fakt, że helodermy meksykańskie są silnie jadowite powoduje ich zwalczanie na masową skalę. W przeciwieństwie do jadowitych węży podczas ukąszenia helodermy toksyna nie jest uwalniana od razu. Wydziela się dopiero w chwili mocnego nacisku mięśni szczęki. Żywi się głównie jajami ptaków, gryzoniami czy dużymi owadami.

Jednak zwierzę nie jest agresywne, ale przed agresją broni się bardzo skutecznie – zapewnia dyrektor ogrodu zoologicznego we Wrocławiu Radosław Ratajszczak. Jak wygląda ich obecność w ogrodzie mówi nam Magdalena Fabiszewska-Jerzmańska – na co dzień opiekunka jaszczurek. W przyszłości nowi mieszkańcy wrocławskiego ZOO opuszczą je, aby założyć swoje rodziny, gdzie indziej. Zobacz nasze video.

Rozmnożenie tego gatunku to ogromny sukces wrocławskiego ogrodu zoologicznego i jego pracowników, którzy starają się zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki.

Dariusz Nowakowski

Niecodzienne okoliczności podróży pociągiem – Koleje Dolnośląskie uczciły 780. rocznicę bitwy pod Legnicą

Poprzedni artykuł

Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin po raz ósmy – na początku maja

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like