Porozumienie zawarte przez resort energii z Komisją Europejską zakłada dalszy rozwój tylko jednej odkrywkowej kopalni w Polsce, tj. Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów”. Projekt nowelizacji prawa geologicznego i górniczego, na którym posłowie KO budują swoją fałszywą narrację, służyć ma rozszerzeniu wydobycia KWB „Bełchatów” o złoże „Złoczew”, a nie tereny Zagłębia Miedziowego.

Taką informację przekazał dzisiaj wiceminister energii Krzysztof Kubów. Była to odpowiedź na zarzuty, jakie w ostatnich dniach formułowali parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Domagali się oni, aby marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek oraz poseł Krzysztof Kubów, wycofali się z planu uchwalenia spec-ustawy górniczej.

Reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość poseł Krzysztof Kubów, w trakcie dzisiejszego briefingu prasowego w Lubinie, dobitnie stwierdził, że: Koalicja Obywatelska nie mając argumentów i programu, na finiszu kampanii próbuje straszyć wyborców, w tym przypadku mieszkańców powiatów legnickiego i lubińskiego, odkrywkową kopalnią węgla brunatnego. Jako poseł i wiceminister energii stanowczo zaprzeczam kłamliwym informacjom o możliwości rozpoczęcia takiej inwestycji!

Lubiński polityk przypominał, że Polska jako kraj należący do UE jest zobowiązana do realizacji projektu dekarbonizacji, zmniejszającego wykorzystanie węgla, jako podstawowego zabezpieczenia polskiej energetyki, a jednocześnie do szybkiej i efektywnej budowy alternatywnych źródeł czystej energii. Zgodnie z projektem Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. na morzu zainstalowanych zostanie nawet 10 GW mocy wiatrowych. Do 2031 roku uruchomimy jedną elektrownię atomową o mocy 1 GW.  

Prawo i Sprawiedliwość mówi o faktach. Opozycja znalazła tzw. temat zastępczy, którego w ostatnim dniu chwyciła się niczym tonący brzytwy – mówił poseł Krzysztof Kubów.

W konferencji prasowej uczestniczył starosta legnicki Adam Babuśka. Samorządowiec podkreślał, że w świetle informacji, jakimi dysponował, nie dostrzegał niczego niepokojącego w toku prac parlamentarnych. Zapewniał, iż reagując na pytania mieszkańców, wyjaśniał wszelkie wątpliwości dotyczące kierunków zmian w sektorze górnictwa na obszarze Zagłębia Miedziowego.

Poseł Krzysztof Kubów odniósł się także do przebiegu kampanii wyborczej. Dziękował za liczne rozmowy, za wszystkie kwestie podnoszone w trakcie spotkań z wyborcami. Proszę Państwa o zaufanie. My dotrzymujemy słowa! – podsumował, apelując o liczny udział w wyborach parlamentarnych.

13 października 2019 r. lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7:00 – 21:00. Wszelkie informacje dotyczące procedur wyborczych znajdziecie w serwisie informacyjnym Państwowej Komisji Wyborczej.

foto: Krzysztof Kubów – Facebook

Najbliższe godziny będą pełne emocji – w sporcie będzie się działo [VIDEO]

Poprzedni artykuł

„Wystawy (nie)jednego obrazu” – Józef Jelonek

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: