PolkowiceVideoTwoje miasto

Kręgielnia będzie jak nowa – w polkowickim Aquaparku nie tylko pływanie może być atrakcją dla mieszkańców i gości [VIDEO]

0

Zmieni się w niej wystrój, oświetlenie, a także oprogramowanie, zmodernizowane zostaną podajniki. Mowa o kręgielni w polkowickim Aquaparku, którą czeka remont, po którym będzie przystosowana, także dla najmłodszych. Nową kręgielnią polkowiczanie będą się cieszyć już w listopadzie tego roku. Przy okazji wyjaśniamy wątpliwości, czym różnią się kręgle od popularnego bowlingu.

Kręgielnię otwarto w 2008 r. Od tamtej pory nie przechodziła ona większych zmian. Mimo wszystko polkowicka kręgielnia ma nadal wiernych fanów. Kręgielnia swoje lata świetności ma za sobą, wszystkie urządzenia są wyeksploatowane. Oprogramowanie kręgielni szwankuje, jest wyeksploatowane, tory się zawieszają, nie można kontynuować gry. W ramach umowy, wykonawca zdemontuje wszystkie urządzenia. Część wymieni na nowe, choć niektóre elementy zostaną. Sama maszynownia jest wyposażona w urządzenia bardzo wysokiej klasy. Można powiedzieć, że to są takie mercedesy z lat 90 i one zostają. Zapewniam, że przeżyją dłuższy okres niż te obecnie produkowane. Zostaną tylko zmodernizowane na oryginalnych częściach i posłużą przez ładnych parę lat – wyjaśnia dyrektor techniczny Aquaparku Paweł Lóssa.

Rynny boczne przy torach zostaną zdemontowane. Podbudowa torów i rynien zostanie wyczyszczona z ustawieniem pod nowy system płotków dla dzieci. Te będą automatycznie sterowane. Oprócz wymiany sprzętu, modernizacja czeka całe oprogramowanie. Po modernizacji możliwe będzie tzw. wspomaganie online przez dostawcę kręgielni. Najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie na miarę XXI wieku mają zapewnić większy komfort gry i nowy klimat w polkowickiej kręgielni. W dodatku w dwunastu językach. Po rzucie na ekranach będą wyświetlane animacje. Za każdym razem pojawi się jeden spośród 120 filmów. Użytkownicy będą mogli sprawdzać swoje wyniki tak na 55-calowych monitorach, jak i w swoich urządzeniach mobilnych. Zobacz nasze video.

Chcielibyśmy kręgielnię i salę bilardową troszkę oddzielić od reszty Aquaparku. Wszystko po to, by trafiali tu inni klienci niż ci basenowi. Chcemy, by stało się to miejscem bardziej pubowym. Tych basenowych klientów oczywiście też będziemy zapraszać i dbać o to, by tu trafiali. Modernizacja będzie kosztować około 550 tys. zł. Zgodnie z umową, kręgielnię w nowej odsłonie będzie można odwiedzić po 30 listopada br. Mam nadzieję, że uda się skończyć nieco wcześniej i w tym gorącym okresie barbórkowym, jeśli COVID-19 nam niczego nie zepsuje, będziemy mogli przyjmować gości – mówi prezes Aquaparku w Polkowicach Sebastian Sypko.

Takie inwestycje mają sens. W Polkowicach pasjonatów aktywnego wypoczynku nie brakuje. Kręgielnia ma być początkiem metamorfozy całego polkowickiego Aquaparku, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Życzymy, aby przebiegała ona lepiej niż pobliska budowa drogi S3 pomiędzy Lubinem, a Polkowicami, bo krytycznych recenzentów i obserwatorów działalności spółki na przestrzeni lat nie brakowało. I już zapisujemy się na otwarcie nowej kręgielni.

Dariusz Nowakowski

Głogów z dużą dotacją na inwestycję drogową – inne samorządy zagłębiowe także mają rządowe wsparcie na modernizacje dróg

Previous article

Urodziny Ciotki Hrabiny – spotykamy się w Żukowie

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like