Fot. Centrum Kultury w Polkowicach

Centrum Kultury w Polkowicach 22 października br. organizuje o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Jędrzychowie konkurs wiedzy o środowisku mieszkańców gminy Polkowice reprezentowanych przez samorząd mieszkańców wsi z terenu gminy Polkowice.  Zgłoszenia należy dostarczyć do 14 października 2021 r., godz. 15.00. w Centrum Kultury w Polkowicach (ul. Skalników 4) z dopiskiem “Konkurs wiedzy o środowisku”.

– Każdy samorząd mieszkańców Wsi z terenu gminy Polkowice może zgłosić do udziału w konkursie 1 zespół. Zespół przedstawicieli Sołectwa musi składać się z 4 osób w tym: 1 osoba dorosła – mieszkaniec wsi w wieku od 26 roku życia, 2 osoby w wieku 11-20 lat, 1 dziecko w wieku do 10 lat – informuje Centrum Kultury w Polkowicach.

Konkurs polega na rozwiązaniu zadań i udzieleniu odpowiedzi na pytania m.in. dotyczące ochrony powietrza, selektywna zbiórka odpadów, przyroda gminy Polkowice, miejsc rekreacyjnych na terenie gminy Polkowic itp., przygotowane przez Komisję Konkursową.

Ponadto każda drużyna ma za zadanie przygotować prezentację reprezentowanego sołectwa w formie filmu (czas trwania do 2 min.) nagranego aparatem cyfrowym lub telefonem komórkowym  nawiązującego do ciekawych miejsc w sołectwie  lub jego historii itp.
Film należy dostarczyć  wraz z kartą zgłoszeniową.

Dodatkowo, jak podkreślają organizatorzy, zespół może otrzymać 1 pkt. za każdą zgłoszoną i udokumentowaną inicjatywę społeczną mającą na celu np. podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców terenów wiejskich (w tym utrzymanie czystości i porządku, dbałość o środowisko przyrodnicze i walory turystyczne itp.), zrealizowaną przez samorząd mieszkańców wsi od września 2020 r. do dnia 14.10.2021 r.  Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej Centrum Kultury w Polkowicach: https://ckpolkowice.pl/2021/10/08/konkurs-wiedzy-o-srodowisku/

Bezpłatne sprawdzenie danych w KREPTD

Poprzedni artykuł

Lubin: Smaki i zapachy jesieni w Centrum Działań Twórczych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like