Fot. MSWiA

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministrów Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego oraz szefa Straży Granicznej – Tomasza Pragi. Dotyczyła sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Podczas konferencji pokazano multimedialną prezentację, na której pojawiły się kontrowersyjne fotografie odnalezione w telefonie komórkowym jednego z zatrzymanych przez Straż Graniczną migrantów. Zdjęcia od razu wywołały falę oburzenia i obiegły Internet. Dzisiaj Rada Ministrów ma skierować do Prezydenta wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią o kolejne 60 dni.

Nasze służby w pierwszej kolejności badały grupę około 200 osób. Z tej grupy u 50 znaleziono materiały świadczące o radykalizmie, o tym, że są to młode osoby przeszkolone bojowo, które brały udział w zbrojnych formacjach na Bliskim Wschodzie – powiedział wczoraj w trakcie konferencji prasowej w Komendzie Głównej Straży Granicznej minister Mariusz Kamiński. – Mamy dowody, że niektóre z tych osób są wprost powiązane z talibami czy Państwem Islamskim. Jedna z nich jest bezpośrednio powiązana z terrorystą aresztowanym w jednym z państw Unii Europejskiej w związku z przygotowaniami do zamachu terrorystycznego – dodał.

Ponadto, podczas wczorajszego spotkania, poinformowano o znalezieniu w telefonach dwóch mężczyzn treści pedofilskich i zoofilskich. Stanisław Żaryn – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – przedstawił podczas konferencji drastyczne slajdy. Jednym z bardziej kontrowersyjnych zdjęć pokazanych na dużym ekranie, jest to, na którym widnieje mężczyzna odbywający stosunek seksualny z krową. Wywołało to burzę medialną.

MSWiA udostępniło całość konferencji. Zdjęcia, o których mowa powyżej, są wyświetlane od ok. 6 minuty nagrania.

Poniżej kilka z wielu tweetów komentujących przebieg wczorajszej konferencji prasowej.

Dzisiaj Rada Ministrów ma skierować do Prezydenta wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Przypomnijmy, że restrykcje w 3-kilometrowym pasie przy granicy z Białorusią obowiązują od 2 września.

 

Nowi gospodarze Trzebcza

Poprzedni artykuł

Co łączy budżet gminy i majątek po zmarłym? [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like