Głogów broni się przed plagą komarów, która jest efektem występujących wcześniej opadów deszczu, czasowym wezbraniem wód w Odrze i pozostawieniem licznych rozlewisk. W połączeniu z wysoką temperaturą stworzyło to bardzo sprzyjające warunki do wylęgu komarów.
Jeszcze przed pierwszym majowym weekendem opryskom poddano 67 ha terenów zielonych. Do oprysku użyto preparatu zwalczającego larwy komarów i meszek. Także przed Dniami Głogowa przeprowadzono opryski na terenie placu festynowego, placu zamkowego, Pomnika Dzieci Głogowskich, Mariny, Starego Miasta i Fosy Miejskiej. Te opryski przyniosły zamierzony skutek, gdyż nie było skarg mieszkańców, a za zabieg odkomarzania ratusz zapłacił prawie 80 tys. zł.
Zdaniem części specjalistów z zakresu entomologii, przeprowadzanie oprysków na większą skalę jest metodą jedynie uzupełniającą w walce z komarami, ponieważ najskuteczniejszymi środkami przeciwko tym owadom pozostają środki ochrony osobistej. Należy też zauważyć, że oprysk w dużych aglomeracjach jest bardzo kosztowny.
Od tygodnia trwa kolejna seria oprysków, które potrwają do końca tygodnia. Dotąd zabiegi odkomarzania objęły tereny nadodrzańskie, ul. Topolową, Plac Festynowy, Park Sapera, Pomnik Dzieci Głogowskich, wały przeciwpowodziowe przy Odrze, Marina, Jaśminowce, Stare Miasto, Krzepów, Nosocice, Widziszów, os. Piastów I i II oraz osiedle Kopernik. Jutro i w następnych dniach przeprowadzony zostanie oprysk głogowskich parków: Rudnowskiego, Słowiańskiego i Daszyńskiego, a ponadto miasteczko ruchu drogowego, Budowlanych, Południowego i Paulinowskiego, w obrębie osiedli Śródmieście, Hutnik, Brzostów i Przemysłowe. Koniec akcji to cmentarz przy ul. Legnickiej, osiedla Sportowe, Górków i tereny przy ul. Mechanicznej.