• Zatrzymanie 29-latki to efekt pracy funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Policjanci w wyniku intensywnej pracy operacyjnej i na podstawie zebranego materiału dowodowego udowodnili kobiecie dokonanie dwóch rozbojów wspólnie i w porozumieniu z drugim sprawcą.

Do pierwszego zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta, kiedy para przy użyciu ręcznego miotacza gazu zamknęła ekspedientkę w pomieszczeniu magazynowym i dokonała kradzieży kilkunastu paczek papierosów. Kolejna napotkana ofiara przestępczego duetu to brutalnie napadnięta 70-letnia mieszkanka Legnicy, która została dotkliwie pobita, bo nie chciała oddać swojej torebki z zawartością 600 zł oraz rzeczy osobistych.

Ponadto, jak ustalili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością przeciwko mieniu, sprawczyni trudniła się sprzedażą kradzionych kosmetyków. Podczas przeszukania w jej mieszkaniu ujawniono telefon komórkowy oraz artykuły drogeryjne utracone w wyniku włamania do samochodu. Zatrzymana posiadała przy sobie również środki psychotropowe w postaci dwóch tabletek ecstasy.

Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec 29-letniej legniczanki, która wspólnie i w porozumieniu z drugą osobą dokonała dwóch rozbojów na terenie miasta. Kobieta dodatkowo usłyszała zarzut paserstwa. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Inna kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 47-latkę, która posiadała niemal 70 działek środków psychotropowych oraz 25 działek środków odurzających. Po przebadaniu okazało się, że substancje, które posiadała to metamfetamina i marihuana. Kobieta została zatrzymana a narkotyki zabezpieczono. Na poczet przyszłej kary policjanci tymczasowo zajęli jej mienie o wartości 8 tys. zł.

Legniczanka usłyszała już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za który sąd może wymierzyć karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Jeden „Krasnal” wystarczy?

Poprzedni artykuł

Już ponad milion osób oszczędza na przyszłość w Pracowniczych Planach Kapitałowych [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like