Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzili intensywne działania operacyjne mające na celu zatrzymanie sprawców kradzieży przewodów stacji przekaźnikowych oraz ich kabli zasilających do których dochodziło na terenie gminy Krotoszyce.

Policjanci przerwali ten proceder i dokonali zatrzymania obu sprawców na gorącym uczynku wraz ze skradzionymi przewodami elektrycznymi i narzędziami służącymi do dokonywania kradzieży. Dzięki konsekwencji i doświadczeniu kryminalnych zebrano materiał dowodowy, który pozwolił zatrzymać 25-latka i przedstawić mu zarzuty m.in. dokonania zniszczenia światłowodu i kradzieży przewodów stacji nadawczo-odbiorczej zasilającej sieć, powodując zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej. W wyniku przestępczego działania 25 i 27-latka kilkukrotnie nastąpiło zakłócenie działania sieci.

Straty, jakie poniosła firma opiewają na kwotę niemal 56 tys. zł. Mężczyzna dokonywał przestępczego działania wspólnie ze swoim 27-letnim kolegą, który również odpowie przed Sądem za swoje czyny. Za popełnione przestępstwa dodatkowo grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W trakcie zatrzymania funkcjonariusze ustalili, że 25-latek jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotoryi celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Poprzez: legnica.policja.gov.pl

Dzieje się w oświacie mimo pandemii

Poprzedni artykuł

Praca zdalna na kwarantannie jest możliwa – pracodawca wypłaca wtedy wynagrodzenie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like