Fot. KGHM

KGHM Polska Miedź S.A. otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces. Miedziową spółkę uhonorowano między innymi za promocję pozytywnego wizerunku Polski za granicą. Nagrodę z rąk  prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał, podczas gali w Rzeszowie Marcin Chludziński, prezes KGHM.

– Nie waham się powiedzieć, że to rok bardzo dobry dla KGHM. Utrzymujemy się w czołówce koncernów z branży wydobywczej na świecie. Po raz pierwszy w historii pół miliarda złotych popłynęło do Polski wprost z naszych zagranicznych aktywów, w tym przede wszystkim z kopalni Sierra Gorda. Sięgamy po nowe technologie i odważnie podejmujemy wyzwania związane z transformacją. To efekt ciężkiej pracy całej załogi. Królujemy w rankingach, utrzymujemy i wzmacniamy solidną wartość Grupy. Nie zamierzamy w tym maratonie nikomu oddać koszulki lidera. Przed nami nowe projekty, w tym małe reaktory jądrowe. Nagroda Prezydenta potwierdza nasz istotny, pozytywny wpływ zarówno na Polską, jak i światową gospodarkę – powiedział Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Ustaliliśmy, że kandydaturę miedziowej spółki do nagrody zgłosił Związek Pracodawców Polska Miedź. W uzasadnieniu organizacja podkreślała, że „KGHM prowadząc działalność biznesową na czterech kontynentach jest znakomitym ambasadorem polskiej gospodarki. Wiedza i współdziałanie, zrównoważony rozwój oraz CSR – to biznesowe filary, dzięki którym firma osiągnęła międzynarodowy sukces”.

– Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest przez Głowę Państwa raz do roku. Stanowi ona cenne i prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw oraz instytutów naukowo-badawczych. Nagrodą uhonorowane zostają przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw. Nagroda przyznawana jest również zespołom badawczym oraz jednostkom naukowym, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną – informuje Zespół Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Blisko 16 tys. nowych zakażeń i 152 zgony – czy grozi nam kolejny lockdown?

Poprzedni artykuł

Głogów: 11 listopada będzie można zwiedzić Salę Tradycji

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like