Katie Melua jest jedną z najbardziej popularnych wokalistek – sprzedała ponad 11 mln albumów, otrzymała za nie ponad 50 platynowych płyt w wielu krajach.

Artystka pochodzi ze stolicy Gruzji – Tbilisi. Mając kilka lat przeniosła się razem z rodziną do Wielkiej Brytanii. Ukończyła prestiżową uczelnię Brit School of Performing Arts. Jej niezwykły, głęboki i ciepły głos oraz sposób w jaki interpretuje utwory i opowiada historie piosenkami, stały się jej znakiem rozpoznawczym. Katie Melua jest jedną z najbardziej utytułowanych i najlepiej sprzedających się artystek w Wielkiej Brytanii. Wydała dotychczas 7 albumów studyjnych, które znalazły się na szczytach list przebojów: Call Off The Search, Piece By Piece, Pictures, The House, Secret Symphony, Ketevan oraz samodzielnie wyprodukowany In Winter. Znakomita autorka tekstów, kompozytorka i aranżerka takich hitów jak Nine Million Bicycles, The Closest Thing to Crazy. Od rozpoczęcia kariery w 2003 roku Katie Melua nieustannie koncertuje na całym świecie, urzekając publiczność swoim ciepłym głosem i czarującą osobowością. Na koniec 2019 roku wydano koncertowy albumu z udziałem Gori Women’s Choir (Gruzińskiego Chóru Żeńskiego) „Live in Concert”.

16 października ukaże się nowy album „Album No. 8” który jest zwieńczeniem niezwykłego okresu artystycznego Katie. Głębokie, osobiste teksty, inspirowane pieśniami ludowymi ukazują, że artystka próbuje zdefiniować pojęcie prawdziwej miłości oraz odróżnić je od bajkowego wyobrażenia. Magicznego, intymnego klimatu nadają niezwykłe aranżacje smyczkowe, które nawiązują do kompozycji wybitnych producentów i artystów: Charlesa Stepney’a oraz Ramsey’a Lewisa. Wydawcą płyty jest wytwórnia BMG.  Tuż przed premierą płyty Artystka zaprezentuje materiał z nowego wydawnictwa polskiej publiczności. Uczestnicy koncertów jako pierwsi będą mogli usłyszeć najnowsze nagrania Katie. Koncerty w Polsce odbędą się w: Gdyni (7 października), Warszawie (8 października) i we Wrocławiu (9 października).

Katie Melua – Live in concert 2020 – piątek – 9 października 2020 – Hala Stulecia – Wrocław

Jaka to melodia… – bezkompromisowy humor kabaretu „Łowcy.B”

Poprzedni artykuł

„Polkowice solidarne z Białorusią” – koncert, na który zaproszeni są młodsi i starsi

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like