Fot. UM Głogów

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na wystawę ilustracji Anny Moderskiej i fotografii Piotra Gajka. Wystawę będzie można oglądać od 24 stycznia do 27 lutego. Uroczyste otwarcie odbędzie się online 21 lutego i będzie połączone z premierą książki „Legendy z Ziemi Głogowskiej”.

Autorzy o wystawie:

– Baśnie, mity, legendy – to był mój ukochany gatunek literacki przez całe moje dzieciństwo, okres nastoletni i nadal jest to coś, do czego wracam jako osoba całkiem dorosła. Najbardziej ukochana beletrystyka ma w sobie coś nierealnego i magicznego (nie musi to być fantasy). Ilustrowane powodowały, że pragnęłam rysować – nic tak mnie nie ciągnęło do kredek i kartek, jak baśnie i legendy. W związku z tym, jako osoba rysująca od kiedy pamiętam, mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, baśniom się nie odmawia. To jeden z powodów, dla których zdecydowałam się podjąć tego wyzwania. Kiedy tworzy się ilustrację do baśni, zwłaszcza w sferze koncepcyjnej człowiek czuje się wolny, trochę jak dziecko właśnie. Starałam się wykonać swoją pracę jak najlepiej. Mam nadzieję, że mali czytelnicy poczują choć trochę to, co ja kiedy byłam w ich wieku czytając ilustrowaną księgę baśni – mówi Anna Moderska.

– Najważniejsza była praca z drugim człowiekiem i obserwowanie tego, z jakim zaangażowaniem i sercem kolejne osoby wcielają się w opisane w legendach postaci. Dla mnie było to doświadczenie przepełnione fascynacją odkrywania tekstów na nowo i nadawania im realnej formy, ożywianie ich. Nowe przyjaźnie i wspomnienia z realizacji tak portretów, jak i filmowych części opowieści. Mam nadzieję, że efekt końcowy jest ciekawy dla mieszkańców Głogowa i okolic – mówi Piotr Gajek.

MOK Głogów - mat. pras.

Pracodawca powinien mieć możliwość weryfikacji statusu zdrowotnego pracowników

Poprzedni artykuł

136 mln euro dla Polski – Na wsparcie w walce z pandemią koronawirusa oraz inwestycje w transformację cyfrową i ekologiczną

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like