Już wkrótce druga edycja Senioralnych Polkowic

Barwny korowód na ulicach miasta, zawody sportowe, spotkania integracyjne i zabawa taneczna – to tylko część atrakcji, jakie znajdą się w programie drugiej edycji Senioralnych Polkowic (20-21 września).

Zapraszamy 20 września o godzinie 10 na plac przed urzędem gminy, gdzie odbędzie się wręczenie seniorom klucza do miasta – zapowiada Wiesława Pomian, radna Rady Seniorów Gminy Polkowice. – Potem przejdziemy do Centrum Piknikowego. Będzie to barwny pochód z okrzykami, ze śpiewami, żeby wszyscy usłyszeli, jak seniorzy chcą się bawić.

Pierwszy dzień upłynie pod znakiem sportu, ale to, jakie będą konkurencje pozostaje tajemnicą, nawet dla uczestników. Druga część Senioralnych Polkowic, 21 września, rozpocznie się o godz. 14.

Będzie to integracja, między innymi, wspólne śpiewanie, opowiadanie kawałów, a na koniec, co seniorzy bardzo lubią, będzie zabawa, do godziny 21 – dodaje pani Wiesława.

W tej kadencji samorządu seniorzy są grupą mieszkańców bardzo mocno docenianą przez samorząd. Senioralna integracja, to obok programów zdrowotnych i różnych warsztatów, kolejne takie działanie.

Dziękujemy im za to wszystko, co przez wiele lat swojego życia zrobili dla Polkowic, dla rozwoju naszej gminy – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Chcę nie tylko seniorów, ale wszystkich mieszkańców Polkowic zaprosić na tegoroczną senioriadę, abyśmy mogli wspólnie świętować ten wyjątkowy czas, raz jeszcze podkreślając to, jak bardzo szczególna dla Polkowic i w Polkowicach ta grupa jest – podkreśla.

Zapisy 10-osobowych drużyn do udziału w rywalizacji sportowej przyjmowane są do 8 września: osobiście w kancelarii urzędu gminy lub pod numerem tel. 76 759 20 20.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności