• Bezustannie na naszych drogach, w szczególności na terenie zabudowanym nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Około godz. 21 policjanci legnickiej drogówki zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lubina, który kierował autem osobowym z prędkością 120 km/h na terenie zabudowanym w Prochowicach. Akcję można obejrzeć na filmiku udostępnionym przez Policję. Mężczyzna jechał, aż o 70 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna w tym obszarze prędkość. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

  • Tak było wczoraj. Za to w miniony piątek na drogach powiatu legnickiego policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Funkcjonariusze podczas całodniowej akcji ujawnili ponad 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i zatrzymali aż siedem praw jazdy!

Kontrole prowadzone były przez patrole ustawione kolejno po sobie na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Były posterunki stałe, ale także mierzono prędkość poruszających się pojazdów poprzez wideorejestratory zamontowane w nieoznakowanych radiowozach. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali także trzeźwość kierujących, a także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, a także stosowanie pasów bezpieczeństwa.

W trakcie kilkugodzinnej akcji policjanci ujawnili ponad 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, zatrzymali aż 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Od początku roku na legnickich drogach blisko 150 osób straciło swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy za jazdę o 50 km/h więcej na obszarze zabudowanym. Apelujemy o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami, w szczególności dziś, kiedy na drodze jest mokro, co znacznie wydłuża drogę hamowania. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jak szybko rośnie wskazówka Twojego szybkościomierza, tak nasze szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją. Noga z gazu!

Poprzez: KMP Legnica

Będzie jaśniej i bezpieczniej – wyremontują też wodociąg

Previous article

Półmetek wakacji letnich za nami – w Polkowicach nie było czasu na nudę

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like