Tej akcji nikomu już chyba nie trzeba przedstawiać, bo to to od wielu lat jedyna taka na Dolny Śląsku!

Już 6 grudnia i to szósty rok z rzędu głogowscy rowerzyści i ich przyjaciele w przebraniach Świętego Mikołaja przejadą przez miasto, by pomóc innym. Przez minione pięć lat akcji dotarli z pomocą do ponad setki dzieci oraz placówek opieki społecznej pokonując bez względu na grudniową pogodę blisko sto kilometrów na swoich przyozdobionych bombkami czy lampkami rowerach. Mikołajowe paczki trafią jak zawsze do dzieci z rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej czy materialnej oraz do samotnych starszych osób z terenu miasta Głogowa.

Są to zawsze wyjątkowe miejsca i wyjątkowi ludzie i chcemy by było tak samo i tym razem. Każdy ma w swoim otoczeniu kogoś komu warto pomóc i przypomnieć, że dobroć i wsparcie istnieje – mówi jedna z organizatorek akcji Agnieszka Podejma.

W tym roku w ramach akcji Mikołaje na Rowerach Dzieciom pomoc i paczki ze wsparciem trafią do blisko 50 osób a rowerowi mikołaje odwiedzą kilkanaście miejsc zlokalizowanych na przygotowanej wcześniej trasie przejazdu będącego nieodłącznym elementem akcji. Pomoc możliwa będzie dzięki zbiórce funduszy i ogromnym sercom ludzi, którzy od zawsze wspierają finansowo to przedsięwzięcie.

Wspólnie pracowaliśmy nad bazą osób i formą tegorocznej akcji. To trudny rok i czas – dla nas pod kątem przygotowań, ale przede wszystkim dla tych dzieciaków i starszych osób do których dotrzemy. Poza paczkami, w których znajdą słodkości, zabawki oraz artykuły pierwszej potrzeby zawozimy także radość, siłę, nadzieję i wsparcie. Zwłaszcza w tym trudnym dla społeczeństwa czasie musimy sobie pomagać – mówi Tomasz Stolarek, który koordynuje akcją od sześciu lat.

Drugi rok z rzędu akcję wspiera Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie a nad bezpieczeństwem przejazdu, atmosferą i transportem paczek czuwać będą jak zawsze strażacy z OSP Smardzów, Jerzmanowa i Bądzów.

  • Wszystkich, którzy posiadają strój bądź mikołajową czapkę oraz sprawny rower organizatorzy zapraszają do mikołajowego charytatywnego współzawodnictwa sportowego polegającego na rozwiezieniu paczek i pokonaniu trasy.
  • Barwny peleton, z zachowaniem zasad dystansu społecznego, wyruszy 6 grudnia o godzinie 11:00 z Bulwaru Nadodrzańskiego w Głogowie.
  • Trasa liczyć będzie kilkanaście kilometrów i jak zapewniają organizatorzy każdy będzie w stanie ją ukończyć.

Tomasz Stolarek

koordynator akcji Mikołaje na Rowerach Dzieciom

W Zagłębiu Miedziowym nie brakuje sportowych emocji – sukcesy mieszają się z porażkami

Poprzedni artykuł

Za 18 miesięcy będzie praktycznie nowa oczyszczalnia ścieków w Raszówce – bardzo ważna inwestycja gminy Lubin

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like