Policjantem jest się przez całą dobę, w trakcie służby, ale również poza nią. Kolejnym przykładem potwierdzającym te słowa jest postawa funkcjonariusza z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na mężczyznę, który poruszał się osobowym volkswagenem na trasie między Prochowicami a Wrocławiem. Kierujący poruszał się całą szerokością jezdni, co mogło wskazywać, iż znajduje się on pod wpływem alkoholu bądź środka działającego podobnie. Po chwili mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu zjechał na pobliską stację paliw.

Wówczas policjant zablokował wówczas swoim pojazdem jego auto, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mundurowy szybko podbiegł do samochodu i po odtworzeniu drzwi od razu wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. W tej sytuacji odebrał młodemu mężczyźnie kluczyki od pojazdu i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego najbliższej jednostki policji.

Po chwili na miejscu pojawili się Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z legnickiej komendy miejskiej, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało, autem kierował 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Za czyn, którego się dopuścił, zatrzymanemu grozi teraz do 2 pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Urząd w czerwonej strefie

Poprzedni artykuł

Bezpieczeństwo seniorów to nasza wspólna odpowiedzialność – mimo zmęczenia obostrzeniami bądźmy solidarni

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like