Od remisu z Chojniczanką Górnik Polkowice rozpoczął zmagania w 2021 roku na drugoligowych boiskach. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia w najbliższą sobotę rozegrają swój drugi ligowy mecz w tym roku. Ich rywalem będzie Stal Rzeszów. Jesteśmy #BliżejSportu, więc sprawdzamy jak wygląda sytuacja przy ul. Kopalnianej #PrzedMeczem z rywalami z podkarpacia.

Polkowiczanie w pierwszym tegorocznym meczu w rozgrywkach 2. ligi mierzyli się z rewelacją Pucharu Polski, Chojniczanką Chojnice. Mimo, że po 39 minutach goście z Pomorza prowadzili 2:0, to Górnik zdołał odwrócić losy spotkania. Najpierw, w 41 minucie trafił Kamil Wacławczyk, a w 67 minucie na listę strzelców wpisał się Marek Opalacz. Górnikowi w remisie nie przeszkodziła nawet czerwona kartką, która osiemnaście minut przed końcem meczu obejrzał Karol Fryzowicz.

W tabeli 2. ligi Górnik zajmuje drugie miejsce i do liderującego GKS-u Katowice traci dwa punkty. Warto jednak zaznaczyć, że piłkarze z dolnego śląska mają jeden mecz rozegrany mniej. Polkowiczanie powalczą o pełną pulę, o to jednak nie będzie łatwo.

Stal Rzeszów, to jeden z dwóch zespołów, które w bieżących rozgrywkach pokonały Górnika (drugim jest GKS Katowice – przyp. red.). 29 sierpnia ubiegłego roku w Rzeszowie, mimo prowadzenia 1:0 polkowiczanie dali sobie wbić dwie bramki i przegrali 1:2.

Tym razem miejsca na potknięcie nie ma. Ambicje Górnika są duże, a awans do Fortuna 1. Ligi wymaga pełnej koncentracji.

Stal Rzeszów swój pierwszy ligowy mecz w 2021 roku przegrała 1:5 z rezerwami Lecha Poznań.

Znamy datę zaległego meczu 

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął decyzję, że zaległy mecz pomiędzy Górnikiem Polkowice, a Wigrami Suwałki odbędzie się 31 marca o 13:00. Mecz miał się pierwotnie odbyć 2 grudnia. Niestety, wobec zmrożonej płyty boiska, spotkanie nie zostało rozegrane. Górnik, który przejechał 1500 km w obie strony, wystąpił do Wigier o zwrot kosztów. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

Filip Macuda
foto: ksgornik.eu

„Nie bądźmy obojętni, włączmy się w konsultacje!”, czyli kierunek młodzież

Poprzedni artykuł

Pomagamy Ani – kupujemy na kiermaszu przedświątecznym

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like