Górnik Polkowice – cenny sparing z pierwszoligowcem

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Mecz rozegrany został na sztucznej murawie w Wałbrzych, gdzie na kilkudniowym obozie przebywają piłkarze Odry. Początek meczu należał do gości, którzy zagrali wysokim pressingiem. Po 15 minutach gra się wyrównała. W 31 min. rywale po bramce Konrada Nowaka prowadzili 1:0. W pierwszej odsłonie gra była szybka i mogła się podobać. Prowadzenie Odry utrzymało się do końca pierwszej odsłony. Po zmianie stron obaj szkoleniowcy dokonali zasadniczych zmian, wprowadzając na murawę drugie jedenastki. Tempo gry nieco spadło a przenikliwe zimno nie pomagało zawodnikom. Ostatecznie sparing zakończył się wygraną opolskiej Odry 2:0.

Odra Opole – Górnik Polkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Konrad Nowak 31, Antoni Klimek 85

Górnik Polkowice: Furtak (45 Niezgoda) – Poczwardowski (50 Gościniarek), Czarny (60 Burka), Magdziak (55 Fryzowicz), Baranowski (70 Leopold), Karmelita, Krasa, Makuch, Kiebzak, Idzik, Piech

W drugiej połowie grali również: Wacławczyk, Ratajczak, zawodnik testowany

Odra Opole: (I połowa) 1. Dariusz Szczerbal – 28. Artur Pikk, 17. Maksymilian Pingot, 27. Mateusz Kamiński, 24. Jakub Szrek, 5. Rafał Niziołek, 16. Maciej Urbańczyk, 71. Borja Galán, 11. Dawid Czapliński, 94. Konrad Nowak, 18. Michał Bednarski. (II połowa) 12. Dominik Kalinowski – 28. Artur Pikk (76, 8. Szymon Szkliński), 2. Piotr Żemło, 19. Maksymilian Tkocz, 22. Mateusz Spychała, 6. Mikołaj Łabojko, 10. Michal Klec, 47. Antoni Klimek, 32. Maciej Wróbel, 9. Tomáš Mikinič, 7. Bartosz Guzdek.