Gmina Polkowice wraca do dobrych sportowych tradycji

Tej jesieni i zimy czekają nas trzy wyjątkowe wydarzenia z pogranicza sportu masowego i wyczynowego. Wszystkie imprezy przygotuje polkowiczanin Krzysztof Augustyniak – znany triathlonista, wielokrotny zdobywca tytułu mistrza Polski.

Umowę na organizację trzech imprez: Biegu o Puchar Burmistrza Polkowic, Polkowickiego Biegu Niepodległości oraz Biegu im. Ks. Jerzego Gniatczyka, podpisano w polkowickim Ratuszu.

Bardzo się cieszę, że te wydarzenia będzie organizował dla nas polkowiczanin, pan Krzysztof Augustyniak. Wierzę, że będą to imprezy na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Cieszę się także, że na polkowickie ulice wraca Polkowicki Bieg Niepodległości, bo zawsze cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Niestety, pandemia pokrzyżowała realizację kilku jego poprzednich edycji. Teraz wracamy do tej dobrej tradycji – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Do udziału we wszystkich wydarzeniach będą zapraszani zarówno zawodowcy, jak i nawet najmłodsi amatorzy. Znakiem rozpoznawczym wszystkich biegów ma być jakość organizacyjna.

Najwyższy poziom przygotowań oraz przebiegu wszystkich imprez, to nasz cel. Chcemy, aby zarówno zawodnicy jak i kibice byli szczęśliwi, spełnieni i zadowoleni. Dwie podobne, zorganizowane przez nas wydarzenia już za nami. Wiem, że spotkały się z dobrym przyjęciem i zgromadziły bardzo dużo osób. Teraz też nie zabraknie nam energii i doświadczenia, żeby sprostać oczekiwaniom zawodników i kibiców – zapewnia Krzysztof Augustyniak, wspominając o dwóch edycjach ATT Run Fun, imprezach biegowych, które zgromadziły kilkuset zawodników, w tym całych rodzin. Nie inaczej ma być podczas wydarzeń, na które podpisano umowę.

Pierwsza z tych trzech imprez czeka nas już we wrześniu. Będzie to Bieg o Puchar Burmistrza Polkowic. Mogę już teraz zdradzić, że odbędzie się on na dystansie dziesięciu kilometrów. Kolejnym będzie bieg z okazji święta niepodległości jedenastego listopada, a na koniec roku zorganizujemy kolejna edycje Biegu im. ks. Jerzego Gniatczyka. Te dwa ostatnie odbędą się na krótszych dystansach, ale też oba mają inny charakter, bo nawiązują do wydarzeń historycznych – informuje Krzysztof Augustyniak. – Jedno wiemy na pewno, nie będą to imprezy wyłącznie dla zawodowców. Zależy nam, aby wzięły w nich udział całe rodziny, od seniorów do maluszków. Dlatego obok biegów głównych każda będzie miała w programie imprezy dla dzieci – podkreśla.

Zanim rozlegnie się strzał startera do wrześniowego i dwóch następnych zawodów dla biegaczy, już w tę niedzielę, 4 czerwca, na polkowickiej Ścieżce Zdrowia odbędzie się druga, polkowicka edycja, 14. Grand Prix Kaczmarek Electrics. To wyjątkowe wydarzenie kolarskie w ubiegłym roku zgromadziło na starcie kilkuset amatorów terenowego ścigania.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności