Ponad 100 mln zł będzie kosztować nowa stacja elektroenergetyczna w Regulicach w gminie Nysa. Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymały właśnie pozwolenie na budowę, która rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Uruchomienie stacji jest planowane na wrzesień 2022 roku. Inwestycja zapewni stabilne zasilanie i dostawy energii przedsiębiorstwom w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Budowa nowej stacji w miejscowości Regulice rozpocznie się na początku 2021 roku. PSE zakupiły już grunt, przeprowadziły niezbędne analizy środowiskowe i procedury formalno-prawne, a 30 września otrzymały od wojewody opolskiego pozwolenie na budowę.

Planujemy uruchomienie stacji we wrześniu 2022 roku. Sposób prowadzenia robót, w szczególności dostosowanie harmonogramu do prac polowych oraz wykorzystanie lokalnych dróg, zostanie wcześniej uzgodniony na spotkaniach z miejscowymi władzami i mieszkańcami – zapowiada kierownik projektu w Polskich Sieciach Energetycznych Piotr Kubulus.

Budowa stacji elektroenergetycznej Nysa ma szczególne znaczenie dla planowanych przyłączeń nowych odbiorców na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radzikowicach. Dotyczy to m.in. jednej z największych planowanych inwestycji zagranicznych w Polsce, czyli budowy fabryki elementów baterii do zasilania pojazdów elektrycznych.

Stabilne i niezawodne dostawy energii elektrycznej są kluczowe dla rozwoju przemysłu. Dzięki nowej stacji elektroenergetycznej infrastruktura przesyłowa w okolicach Nysy będzie przystosowana do potrzeb inwestorów – wyjaśnia wiceprezes zarządu Polskich Sieci Energetycznych Włodzimierz Mucha.

Dzięki stacji elektroenergetycznej w Nysie powstaną też nowe możliwości dla rozwoju gospodarczego regionu. Zapewnienie zasilania na odpowiednim poziomie to warunek, który stawiają inwestorzy chcący u nas rozwijać swoją działalność. Nowa stacja umożliwi lokowanie kolejnych inwestycji w Strefie i tworzenie nowych, atrakcyjnych miejsc pracy. Dodatkowo podatki od wartości instalacji zasilą co roku budżet naszej gminy – dodaje wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują kompleksowy program inwestycyjny, którego celem jest rozwój i modernizacja elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej w województwie opolskim. W jego ramach do 2030 r. powstaną w regionie dwie nowe linie przesyłowe 400 kV w ciągu liniowym Pasikurowice – Dobrzeń – Trębaczew – Joachimów. Po zakończeniu zaplanowanych inwestycji powstanie nowoczesny układ zasilania południowo-zachodniej Polski. Więcej informacji na temat inwestycji: https://stacjanysa.pse.pl/ .

Poprzez: pap-mediaroom.pl

Akademia Przywództwa Liderów Oświaty – kolejne wspólne przedsięwzięcie KGHM i samorządów zagłębiowych

Poprzedni artykuł

Zaprosiły jesień do domów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like