Fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem są „Legendy głogowskie”. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice. Składać je można w głogowskim muzeum do 3 grudnia.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od pięciu do sześciu lat oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia jest zaznajomienie najmłodszych mieszkańców miasta z głogowskimi legendami, rozwijanie zainteresowania historią Głogowa, a także twórczych zdolności młodych uczestników konkursu.

Prace zgłaszane do konkursu „Legendy głogowskie” powinny być inspirowane wybraną przez małego twórcę lokalną legendą. Technika wykonania tych prac jest dowolna. Nie mogą to jednak być techniki przestrzenne. Najmniejszy dopuszczalny format to kartka A4, a największy to arkusz A2.

Konkursowe rysunki i malunki należy na odwrocie podpisać, podając imię i nazwisko autora, jego wiek, tytuł pracy, adres i telefon przedszkola lub szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.

Ogłoszenie wyników konkursu „Legendy głogowskie” odbędzie się w głogowskim muzeum w piątek, 10 grudnia, o godzinie 12.00.

Fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie - informacja prasowa

Nowa edycja programu ,,Mój Prąd’’

Poprzedni artykuł

Legnica – Zmiany w planie zagospodarowania centrum miasta

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like