Zdjęcie ilustracyjne

40-letnia mieszkanka Głogowa kierowała grupą przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji. Kobieta utworzyła sieć lokali na terenie kilku województw i telefoniczny system umawiania spotkań, za pomocą którego pracownice dogadywały się z klientami. W nielegalnym biznesie głogowiance pomagała jej 20-letnia córka. 40-latka została zatrzymana na trzy miesiące. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

NIELEGALNY BIZNES PROSTYTUCYJNY

W marcu br., funkcjonariusze wojewódzkiej komendy w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o tym, że w Szamotułach funkcjonuje centrala telefoniczna zajmującą się organizacją procederu prostytucji w województwach wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim.

Jak wynikało z ustaleń śledczych, zatrudniona w tym celu kobieta telefonicznie kierowała klientów pod wskazane adresy, gdzie świadczone miały być usługi seksualne. „Telefonistka” wykorzystywała do tego 40 różnych numerów telefonów, które zamieszczane były w ogłoszeniach na portalach internetowych.

40-LATKA Z GŁOGOWA ODPOWIEDZIALNA ZA SEKSBIZNES

W październiku br. policji udało się rozbić zorganizowaną grupę przestępczą.

– Organizatorką nielegalnego seksbiznesu okazała się 40-letnia mieszkanka Głogowa. Kobieta, korzystając z pomocy swojej 20-letniej córki, zajmowała się internetową rekrutacją kobiet, które docelowo dla niej pracowały, a także wyszukiwaniem mieszkań, w których zatrudnione kobiety spotykały się ze swoimi klientami – mówi Iwona Liszczyńska z KWP w Poznaniu.

Sprawa trafiła do poznańskiej prokuratury okręgowej. – Według ustaleń śledztwa, wskazaną grupę przestępczą założyła w lipcu 2019 roku czterdziestoletnia mieszkanka Głogowa – Anna S. Kobieta ta zarządzała mieszkaniowymi agencjami towarzyskimi zlokalizowanymi na terenie Głogowa i Wałbrzycha. Ponadto sieć „domówek” tworzyły także wynajmowane przez nią cyklicznie lokale, umiejscowione m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Koninie, Nowym Tomyślu, Kaliszu i Gorzowie Wielkopolskim – informuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu – We wskazanych lokalach prostytuowały się kobiety, werbowane przez Annę S. za pośrednictwem erotycznych portali internetowych. Poza organizacją lokali i czerpaniem zysku z zarobionych na nierządzie pieniędzy, wymieniona zajmowała się także reklamowaniem prostytuujących się kobiet. Organizowała w tym celu sesje fotograficzne i tworzyła anonse erotyczne na stronach internetowych – dodaje rzecznik poznańskiej prokuratury.

ROZBICIE ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ

12 października br., poznańscy funkcjonariusze wkroczyli do 9 mieszkań na terenie trzech województw i zatrzymali 8 osób – 4 kobiety i 4 mężczyzn w wieku od 21 do 49 lat. Podczas przeszukań wytypowanych mieszkań policjanci zabezpieczyli 11 tysięcy złotych w gotówce.

Trzy zatrzymane w tej sprawie kobiety usłyszały zarzuty czerpania korzyści z cudzej prostytucji oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd, na wniosek prokuratora, wobec kierującej grupą i „telefonistki” zastosował trzymiesięczny areszt – Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ułatwianie prostytucji i czerpanie z niej korzyści majątkowych grozi do 5 lat więzienia. Z kolei za przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności – zakończył Łukasz Wawrzyniak, rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej.

KGHM – Bardzo dobre wyniki finansowe po III kwartałach 2021 r.

Poprzedni artykuł

Polkowice: Poważny wypadek drogowy! Nie żyje 64-latek, sprawca uciekł w las

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like