Fot. Urząd Miejski w Głogowie/DGL NEWS

W Głogowie dba się o edukację ekologiczną. W celu popularyzowania odpowiedzialnego postępowania z odpadami, zakupiono pojemniki do segregacji odpadów dla wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli w mieście. Podstawówki otrzymały je pod koniec zeszłego roku, teraz czas na przedszkola.

Urząd Miasta Głogowa poinformował o zakupie 125 sztuk pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, z czego 55  z nich otrzymały szkoły podstawowe, a 70 wszystkie przedszkola na terenie miasta. Na zakup wydano blisko 150 tys. zł.

Fot. Urząd Miejski w Głogowie/DGL NEWS

Nie są to jednak zwykłe pojemniki. Do każdej placówki trafiło 5 pojemników w kształcie kredek. Poprzez swój bajkowy wygląd, nie kojarzą się z obowiązkiem ale z dobrą zabawą. I oto właśnie chodzi. Nauka poprzez zabawę, to najlepsza metoda zaszczepienia w młodym pokoleniu prawidłowych zachowań proekologicznych, co w przyszłości pozwoli im, stać się w pełni świadomymi, wrażliwymi na potrzebę ochrony środowiska dorosłymi – informuje Izabela Bauć z Działu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w głogowskim Urzędzie.

 

Polski Ład – Rozwiązania stabilizujące i wzmacniające finanse samorządów

Poprzedni artykuł

Lubin: Są kolejne nagrania z interwencji. “Mamy w karetce zgon”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like