Fot. Kadr z filmu "Zło nie istnieje" (2020)

W środę, 8 grudnia, o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, w ramach cyklu Filmożarcie, projekcja obsypanego nagrodami filmu pt. „Zło nie istnieje”. To cztery historie o zderzeniu ludzkich losów z opresyjnym systemem i karą śmierci. Bilety dostępne w cenie 20 zł.

„Zło nie istnieje” to dramatyczne opowieści o zderzeniu ludzkich losów z opresyjnym systemem i karą śmierci. W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, swój nowy film poświęcił ceniony irański reżyser Mohammad Rasoulof.

Jak czytamy w opisie filmu, irański reżyser wraca do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko artystyczną, ale i obywatelską wolność. Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci.

NAGRODY: 2020 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Złoty Niedźwiedź, Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Gildii Filmowej 2020 – Festiwal Filmowy w Crested Butte Kolorado, USA – Nagroda Specjalna Jury za odwagę w kręceniu filmów 2020 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Heartland, USA – Grand Prix 2020 – Festiwal Filmowy w Montclair, USA – nagroda dla najlepszego filmu fabularnego 2020 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid – konkurs główny, Ribera de Duero Award – nagroda specjalna dla najlepszego reżysera 2020 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Arthousowych w Batumi – Grand Prix

Reżyseria i scenariusz: Mohammad Rasoulof
Zdjęcia: Ashkan Ashkani
Muzyka: Amir Molookpour
Czas trwania filmu: 150 minut

Fot. MOK Głogów

Głogów: Świat poezji Leśmiana w muzycznej odsłonie. Koncert zespołu Trupięgi już 3 grudnia

Poprzedni artykuł

Czas na czar przedświątecznych radości – Jarmark we wrocławskim Rynku zaprasza [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like