Dramat kobiety zaczął się w czerwcu br. Młoda mama z maleńkim dzieckiem uciekła do Polski. Wtedy jej mąż przyjechał za nią z Niemiec. Wielokrotnie, będąc pod wpływem alkoholu, dobijał się do jej drzwi, nachodził ją i nękał. 

Kiedy 38-letni mężczyzna dostał się do mieszkania, uderzył swoją 24-letnią żonę, zniszczył jej telefon, groził pozbawieniem życia. W chwili awantury, w mieszkaniu znajdowało się ich półtorarocze dziecko.

Dzięki zebranym przez funkcjonariuszy dowodom, napastnikowi przedstawiono zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną, a Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Lubinianin będzie również odpowiadał za umieszczenie bez zgody swojej żony, jej nagiego wizerunku na portalu społecznościowym, a także posiadanie przy sobie metamfetaminy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.

Lubińscy policjanci zwracają się z apelem do osób pokrzywdzonych, aby w sytuacji, kiedy dochodzi do krzywdzenia i przemocy ze strony najbliższych, natychmiast zgłaszać takie sytuacje funkcjonariuszom, bądź w prokuraturze. Każdy pokrzywdzony ma prawo złożyć wniosek o wszczęcie postępowania karnego i zatrzymać dramat, jaki w czterech ścianach oprawcy urządzają swojej rodzinie.

Powiadomić organy ścigania o zjawisku przemocy w rodzinie, może każdy, nawet jeśli nie jest bezpośrednio zaangażowany (sąsiad, znajomy, członek rodziny). Policjanci zachęcają do szybkiej reakcji, aby nie doszło do sytuacji, że na pomoc może być już za późno.

Poprzez: KPP Lubin

Młodzi i aktywni – adepci samorządu z Moskorzyna

Poprzedni artykuł

Treningi i nabory – już po wakacjach w Legnickim Klubie Taekwon-do

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like