Na początku lipca uruchomiona zostanie większość polkowickich fontann. Ze względów bezpieczeństwa nie można jednak korzystać ze źródełek wody pitnej w mieście.

Od 1 lipca woda tryśnie z fontann przy skwerze im. Honorowych Dawców Krwi oraz przy ulicach: Hubala, Małej, Skrzetuskiego, Ociosowej, między 3 Maja a Skalników od 22 do 28 (trzy kule), przy Placu Kościelnym i Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Z użytkowania wyłączone są wodotryski w rynku oraz Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, fontanny z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi pozostaną niewłączone do odwołania ze względu na fakt, iż aerozol wodno – powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa – wyjaśnia dyrektor wydziału komunalnego w ratuszu Marzena Olejnik.

Jak się dowiedzieliśmy w Przedsiębiorstwie Gospodarki Miejskiej w Polkowicach, które zarządza źródełkami wody pitnej w mieście, one także – do odwołania – wyłączone są z użytkowania, ze względów bezpieczeństwa.

Żelazny Most – miejsce widoczne z kosmosu i bardzo ważne dla KGHM [VIDEO]

Poprzedni artykuł

ARIMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: