Fot. W.Petera

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy zaprasza w dniach 27 – 28 września  br. na międzynarodową konferencję online “Europejskie rozwiązania strukturalne dla rolnictwa górskiego na tle krajowych oczekiwań i potrzeb”. Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedmiotem międzynarodowej, dwudniowej konferencji organizowanej przez Instytut Zootechniki PIB z partnerskim udziałem Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, Stowarzyszenia – Towarzystwo Produktu Górskiego i Krajowej Rady Izb Rolniczych będzie prezentacja i wymiana wiedzy (wykłady, sesja panelowa) na temat rozwiązań stosowanych w wybranych państwach członkowskich UE dotyczących struktur i funkcjonowania programów górskich oraz innych działań związanych z rolnictwem na terenach górskich.

 

– Pozwoli to na ukierunkowanie dyskusji i prac w tym zakresie w Polsce z pominięciem popełnionych przez inne kraje błędów i wykorzystaniem ich wieloletniego doświadczenia. Obecność wśród prelegentów: naukowców, ekspertów i hodowców m.in. z Włoch, Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Słowenii i Chorwacji tj. krajów, w których zagadnienia dotyczące terenów górskich objęte są odpowiednimi programami lub dedykowanymi w tym zakresie działaniami, pozwoli na wysoko efektywną wymianę doświadczeń oraz ich rozpowszechnianie na rzecz rozwoju terenów górskich w Polsce – informuje Instytut Zootechniki.

Rejestracja uczestników konferencji za pośrednictwem strony internetowej: https://izoo2021.syskonf.pl/rejestracja

 

Lubin: Już w środę wernisaż wystawy “Artystyczne trio” w Centrum Działań Twórczych

Poprzedni artykuł

Strategiczna zmiana Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 – Wsparcie na okres przejściowy dla WPR na lata 2021 – 2022

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like