EtnoKultura – Polkowice są na tak!

Polkowicka Biblioteka zaprasza na warsztaty artystyczne „Inspiruje nas EtnoKultura”. Są to różnego typu działania mające na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie działań artystycznych inspirowanych historycznymi i literackimi wydarzeniami i publikacjami.

Zajęcia będą poszerzały wiedzę i warsztat artysty w trzech obszarach różniących się od siebie tematycznie.

11 lipca o godz. 16:30 biorący udział w zajęciach, będą mogli wykazać się wyobraźnią i kreatywnością tworząc zupełnie nowe projekty strojów ludowych. Przewodni temat zajęć to: „Strój ludowy Dolnego Śląska: projektujemy nieistniejące stroje inspirowane mieszaniną kultur Dolnego Śląska”. Wykorzystane tutaj będą techniki akwareli i mazaków laserunkowych.

11 września także o godz. 16:30 inspiracjami zajęć będą dawne opowieści i legendy. Pomoże zwłaszcza znajomość potworów i strachów. Temat tych zajęć to ‘Bestiariusz: tworzymy ilustracje stworzeń fantastycznych inspirowanych legendami i podaniami z Dolnego Śląska”. W tych warsztatach uczestnicy poznają techniki rysunku tuszem.

Warsztaty mają otwartą formułę. Zapraszamy osoby dorosłe z Polkowic i okolic, które chcą zapoznać się z nowymi technikami artystycznymi. Nie wymagamy żadnego doświadczenia – mówi Lucyna Mostkowska, bibliotekarka, pracownik działu multimedialnego. – To nie pierwsze takie warsztaty, które organizujemy wiemy więc, że przychodzą na nie osoby z lokalnego środowiska artystycznego, ale też takie, które są na tego typu zajęciach po raz pierwszy. Niestety ze względu na ograniczenia lokalowe możemy przyjąć na nie 15-20 osób. Dlatego też zazwyczaj listy uczestników szybko się zapełniają. Warto więc zadzwonić i zapisać się na warsztaty z odpowiednim wyprzedzeniem – dodaje.

Wszystkie spotkania poprowadzi Szymon Teluk rysownik, autor komiksów, ilustrator i karykaturzysta. Jest on wykładowcą rysunku i malarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim, prowadzi również zajęcia dla dorosłych w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy. Można to zrobić dzwoniąc pod numer telefonu 76/723 96 70.

etnokultura-polkowice-sa-na-tak
Fot. CK Polkowice

Zadanie „Inspiruje nas EtnoKultura” realizowane jest w projekcie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska. Edycja 2023″ i jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności