Policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej pracowali nad sprawą kradzieży katalizatorów i kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie gminy, a także lokalu gastronomicznego. W wyniku pracy operacyjnej, a także dzięki własnym informacjom i rozeznaniu w terenie, funkcjonariusze ustalili podejrzanych o te czyny dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat.

Pierwszy w ręce śledczych wpadł 25-latek, który usłyszał 8 zarzutów. Większość z nich dotyczyło kradzieży katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na terenie gminy Rudna. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna z kradzieży zrobił sobie stałe źródło utrzymania. Katalizatory wycinał z samochodów zaparkowanych na prywatnych posesjach, a także na niestrzeżonych parkingach. Dodatkowo podejrzany odpowie za posiadanie narkotyków, a także kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Łączna suma strat na jakie mężczyzna naraził właścicieli pojazdów, to ponad 5 tys. zł.

Kolejny zatrzymany przez policjantów, to 20-letni mieszkaniec gminy Rudna, który chcąc uniknąć odpowiedzialności prawnej, przez dłuższy czas ukrywał się przed funkcjonariuszami. Policjanci jednak ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał w sumie 6 zarzutów. Jak wynikało z materiałów dowodowych zebranych przez mundurowych, 20-latek w nocy, 13 grudnia próbował włamać się do budki gastronomicznej, jednak nie pokonał zabezpieczeń. Zniszczył drzwi lokalu. Następnie sprawca dostał się do lodówki, skąd ukradł napoje w puszkach. Łączne straty jakie poniósł właściciel lokalu to ponad 1000 zł.   Trzy dni później ten sam sprawca usiłował włamać się do jednego ze sklepów na terenie gminy Rudna. Policjanci ustalili również, że młody mężczyzna, za pomocą kamienia wybił wszystkie szyby w dwóch wiatach przystankowych, przy drodze wojewódzkiej nr 292, czym spowodował straty w wysokości ponad 4 tys. na szkodę Gminy Rudna.

To jednak nie były wszystkie przewinienia podejrzanego. Funkcjonariusze udowodnili temu mężczyźnie, że w lipcu br. dostał się na teren jednej z firm i z zaparkowanego tam samochodu wyciął filtr cząstek stałych, przewody oraz różnego rodzaju czujniki, czym spowodował straty w wysokości 15 tys. zł. Jakby jeszcze tego było mało, młodzieniec nie mając uprawnień do kierowania pojazdem spowodował kolizję drogową. W trakcie zatrzymania tego mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli puszki po skradzionych napojach, a także różnego rodzaju narzędzia i brzeszczoty służące do wycinania katalizatorów oraz śrubokręt, którym próbował się włamywać.

Obaj zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Starszemu z mężczyzn grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast młodszy może spędzić w więzieniu nawet do lat 10.

Poprzez: KMP Lubin

Ambitny budżet na trudne czasy – powstał z udziałem mieszkańców gminy

Poprzedni artykuł

Wolontariat KGHM nie poddał się pandemii – wolontariusze przeprowadzili kilkadziesiąt akcji

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like